Jak zwalczyć cellulit?

Źródła cellulitu szeroko omawiano już we wszystkich możliwych publikacjach. Co tak naprawdę go powoduje i co pomoże w walce z nim?  

Rzeczywistą przyczyną powstawania cellulitu jest osłabienie komórek skóry i tkanki łącznej – w miejscu, gdzie Komórki tłuszczowe wpychają się w skórę właściwą i ukazują się na jej powierzchni (źródło: „Precz z cellulitem” Howard Murad).

Przede wszystkim ruch! 

Nie ma sposobu na pozbycie się skórki pomarańczowej, który nie wiązałby się z rozpoczęciem ruchu. Ważnym jest by zadbać także o trening siłowy. Nie obawiaj się wyglądu kulturystki – kobiety ćwiczące z obciążeniem bez wspomagania się hormonami oraz ograniczające taki wysiłek do 2 treningów tygodniowo z pewnością nie doczekają się przerostu mięśni. Dodatkowo warto stawiać na treningi kardio – jazda na rowerze, bieganie, pływanie – ważne, by porządnie zmęczyć się podczas takiej aktywności.

Niezbędny element – dieta

Dieta nie musi być restrykcyjna i ściśle planowana. Ważne jest by zrezygnować ze słodkich i słonych przekąsek, fast foodów, przetwarzanej wędliny, smażonego drobiu. Pełnotłuste mleko, biały cukier, masło i słodkie, gazowane napoje również nie będą sprzyjały walce z cellulitem.

Zacznij spożywać produkty sojowe, jogurty naturalne i zieloną herbatę. Drobne zmiany w nawykach żywieniowych może okazać się kluczem do sukcesu.

Po trzecie pielęgnacja 

W walce z cellulitem to, jakie zwyczaje pielęgnacyjne mamy, również nie jest bez znaczenia. Sprzyjające będzie unikanie długich, gorących kąpieli i wycieranie skóry ręcznikami – wszystko to wysusza skórę. Pamiętaj o peelingach dwa razy w tygodniu i suplementach, które również mogą wspomóc organizm.

Terapia kosmetyczna raz dobrana, może okazać się bardzo pomocna. Najlepsze rezultaty dają naturalne kosmetyki o szerokim działaniu wewnętrznym. Sklep internetowy Dr Nona poleca wykorzystanie swojej terapii, która składa się z kilku działań:

1. Podczas porannego prysznica nakładamy na szorstką gąbkę żel do mycia ciała Halo-Gel i przez 2-3 minut energicznie masujemy strefy problematyczne.

2. Po prysznicu nacieramy miejsca zmienione przez cellulit solą do kąpieli Dr Nona.

3. Po zabiegach masowania nakładamy na ciało dynamiczny krem nawilżający Dr Nona.

4. Wieczorem, przed snem, nakładamy na nogi maseczkę iłową Dr Nona i zmywamy ją chłodną wodą po około 20 min.

Codziennie nawilżenie zapachowym, kolorowym balsamem możemy zamienić na nawilżenie naturalne – do tego zadania idealnie nadaje się balsam tonizujący do ciała Dr Nona.

 

Dzięki podjęciu tak kompleksowej walki z cellulitem poprawi się nie tylko jędrność problematycznych miejsc, ale także ogólny wygląd całej skóry. Fakt przejścia na zdrowy tryb żywienia sprawi, że również Twoje włosy i paznokcie będą wyglądały pięknie.

Jak zwalczyć cellulit?

L-karnityna – wsparcie dla odchudzania i wyczerpujących treningów

Jak zwalczyć cellulit?

Jak przetrwać upał w ciąży?

Nowszy wpis