Zagrożenia klimatyczne

klimat

Skutki globalnego ocieplenia w największym stopniu odczują mieszkańcy najuboższych regionów świata – podkreślał przebywający z wizytą w Polsce bp William Kenney. Rzecznik ds. europejskich Konferencji Episkopatu Anglii i Walii.

Hierarcha przedstawił założenia opracowanego przez Konferencję Episkopatu Anglii i Walii programu edukacji ekologicznej „Żyj prościej”.

– Zakręć kran kiedy myjesz zęby. Zamiast kąpieli bierz prysznic. Jeśli zazwyczaj jeździsz do pracy samochodem przez pięć dni, korzystaj z samochodu tylko przez cztery. Piątego dnia pojedź komunikacją publiczną. Noś ubrania aż się zużyją zamiast podążać za najnowszymi trendami mody – powiedział bp William Kenney.

Takie niewielkie wyrzeczenia ze strony mieszkańców Europy mogą znacząco pomóc ludziom z najbiedniejszych regionów – podkreślał hierarcha.

Biskup Kenney zaznaczył, że ogólne zasady troski o środowisko wynikają z katolickiej nauki społecznej Kościoła, a niszczenie środowiska jest naruszeniem powszechnej sprawiedliwości i równości. Ostrzegł, że skutki globalnego ocieplenia odczują też mieszkańcy Starego Kontynentu. Będzie to pojawienie się chorób zakaźnych takich jak malaria, której pierwszy przypadek w Wielkiej Brytanii odnotowano już dwa lata temu.

Ponadto ocieplenie klimatu spowoduje nasilenie głodu na świecie, którego konsekwencją będą wielkie migracje.

– Świat pogrąży się w chaosie, bo kraje nie poradzą sobie z wielką falą uchodźców – ostrzegał biskup Keeney.

A już w grudniu o możliwościach zapobiegania zmianom klimatycznym, a także o sposobach ograniczania emisji gazów cieplarnianych dyskutować będą w Poznaniu uczestnicy Światowej Konferencji Klimatycznej. Wezmą w niej udział delegacje ze 190 krajów.

źródło: https://wiadomosci.onet.pl

Zagrożenia klimatyczne

Czerwone mięso i mleko przyczyną nowotworów

Zagrożenia klimatyczne

Do szkoły z produktami Dr. Nona

Nowszy wpis