Serum pod oczy, dlaczego i jak stosować

Serum pod oczy jest dedykowane zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Nie bez znaczenia jest wiek grupy docelowej- produkt są dobrane w taki sposób, aby jak najlepiej zadziałać na skórę, która ma 20, 30 czy 50 lat.

Zmarszczki wokół oczu są jednymi z pierwszych, jakie pojawiają się na twarzy. Ich powstawanie jest jeszcze bardziej widoczne przy suchej cerze, ponieważ skóra pod oczami łatwo ulega wysuszeniu i podrażnieniu, efekt wysuszenia zaczyna się kumulować. Skóra pod oczami ma słabsze krążenie limfy oraz krwi, ponadto jest bardzo cienka i delikatna, a ilość tkanki tłuszczowej w tym miejscu jest znikoma. Może warto zatem zwrócić szczególną uwagę na jej pielęgnację?

Dobre rady

  1. Po pierwsze: dobierz kosmetyk do swojego wieku i oczekiwanych efektów! Nie podbieraj kosmetyków swojej mamie czy cioci, ponieważ zostały dobrane do ICH, a nie TWOJEJ skóry.
  2. Dla najlepszego efektu stosuj krem regularnie. Używanie „od święta” nie będzie przynosiło Ci satysfakcjonujących wyników.
  3. Balsamów pod oczy nie należy stosować w innych częściach ciała. Nie wszystkie nadają się na przykład do rąk, ponieważ skóra na rękach znacząco różni się od tej pod oczami.
  4. Produkt najlepiej wklepać w skórę. Nie używaj do tego siły, wystarczą delikatne opuszki twoich palców. Możesz się także posłużyć wałeczkiem jadeitowym do twarzy.
  5. Zacznij od wewnętrznego kącika oka i kieruj ruch palca/ wałeczka na zewnątrz.
  6. Możesz przechowywać krem w lodówce, lekko schłodzony kosmetyk dodatkowo obkurczy naczynka krwionośne, a aplikacja o poranku orzeźwi cię i obudzi.
  7. Nie stosuj kremu po sugerowanym czasie przydatności po otwarciu. Pamiętaj również o znaku PAO (symbol otwartego słoiczka), na którym umieszczona jest liczba, ile miesięcy produkt może być z powodzeniem używany od momentu otwarcia. Zwróć uwagę, aby nie stosować kosmetyków otwartych dłużej, niż czas wskazany znakiem PAO, być może gołym okiem wydaje się, że wszystko jest w porządku, jednak badania mikroskopowe wykazują namnażanie się różnego rodzaju grzybów i bakterii!

 

Własnoręczny krem pod oczy

W swoim domu czujesz się jak Zosia Samosia? Jeśli masz chwilę czasu i składniki pod ręką, to nie pozostaje nic prostszego niż je wymieszać! Oto prosty przepis:

  • 3 kropelki olejku różanego,
  • 100 ml masła kokosowego,
  • 2 kapsułki witaminowe A + E.

Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj w czystym, najlepiej wyparzonym pojemniku (może to być mały słoiczek do konfitury). Jak każdy w pełni naturalny produkt, należy trzymać go w lodówce. Dzięki temu, jego trwałość przedłuży się nawet do kilku tygodni.

 

Dr Nona Poleca

Dr Nona kładzie koniec cieniom i obrzękom pod oczami. W klinice Lenom opracowano unikalną kompozycję wielu składników, która precyzyjnie zadziała i wydobędzie twoje piękno. Olejek z jojoby, dzikiej róży i sezamu usuną drobne zmarszczki, ukoją i wygładzą delikatną skórę pod oczami. Krem pod oczy ze względu na zawarte w nim składniki może być stosowany także w wielu innych celach. Na przykład przebarwienia skórne na całym ciele. Kliknij tutaj i sprawdź to koniecznie.

Serum pod oczy, dlaczego i jak stosować

Piękne i zdrowe włosy