Piękne i zdrowe włosy

Piękne i zdrowe włosy

Piękne i zdrowe włosy

– są wizytówką kobiety, każda marzy o tym, by wyglądały pięknie i zdrowo. Jednakże nie zawsze wiemy, jak o nie zadbać oraz co szkodzi ich piękności.

Naturalnym zjawiskiem jest, że każdego dnia wypada nam około 100 włosów, jak również wypadają w zwiększonej ilości w okresie poporodowym oraz w menopauzie, tak samo, jak w okresie wiosny i jesieni również tracimy więcej włosów. Wpływ na wypadanie włosów mają również predyspozycje genetyczne, zdarza się iż łysienie mamy niestety zapisane w genach po naszych przodkach.

Poza naturalnymi przyczynami wypadania włosów należy zwrócić uwagę na wyjątkowe sytuacje takie jak:

  • Błędy dietetyczne i związane z tym niedobory witaminowe i mineralne – stosowanie ubogiej w minerały i witaminy diety. Za mało cynku, miedzi, selenu, żelaza, witamin A, B i E przyczynia się do osłabienia mieszków włosowych i włosów, przez co wypadają.
  • Choroby — takie jak wyniszczenie, alergie i astma, niedokrwistości, zaburzenia nerwicowe, celiakia, wrzodziejące zapalenie okrężnicy, toczeń rumieniowaty trzewny, bielactwo oraz schorzenia tarczycy.
  • Schorzenia skóry – grzybica, łojotok i łuszczyca.
  • Stres, zmęczenie i używki – nerwowe sytuacje, przemęczenie organizmu, spożywanie alkoholu, narkotyków i palenie tytoniu pozbawia nasz organizm wielu składników mineralnych i witamin. Włosy i ich cebulki ulegają osłabieniu i tym sposobem szybko się osłabiają.
  • Leki – antykoncepcyjne, przeciwkrzepliwe, nasercowe, przeciwtarczycowe, przeciwdepresyjne oraz przeciwreumatyczne.

W celu zapobiegania i zminimalizowania skutków wypadania włosów w pierwszej kolejności należ udać się do dermatologa, który zleci badania i ustali diagnozę. Kolejnym aspektem jest zmiana sposobu żywienia, warto zastanowić się nad urozmaiceniem swojej diety o warzywa, owoce, nabiał, chude mięsa oraz ryby, należy spożywać min. 1,5 litra wody mineralnej każdego dnia.

Należy skupić się także na właściwej pielęgnacji włosów. Nadmiar kosmetyków szkodzi!

Wystarczy stosowanie szamponu i odżywki dobranych do rodzaju włosów. Należy unikać suszenia suszarką, prostowania i kręcenia. W okresie wakacyjnym warto stosować specjalne kosmetyki ochronne dla włosów, natomiast w zimie warto zadbać o luźne nakrycie głowy i luźne uczesanie.

Jednym z najlepszych sposobów do zapobiegania utraty włosów i hamującym łysienie jest zabieg zwany olejowaniem włosów. Polega on na nakładaniu zarówno na pasma, jak i na skórę naturalnych olejków – najlepiej, jeśli będą one odpowiednio zbilansowane i dostosowane do rodzaju włosów, czyli ich porowatości.

Dr Nona poleca

Szampon codziennego użytku, gdyż dzięki aktywnym składnikom takim jak woda i minerały Morza Martwego, ekstrakt z aloesu, olejek rumiankowy i wiele innych odpowiednio odżywia włosy i skórę głowy, zwiększa wytrzymałość i elastyczność włosów oraz zmniejsza ich łamliwość. Idealnym dopełnieniem jest odżywka nawilżająca i odżywiająca włosy oraz skórę głowy. Pozytywnie wpływa na poprawę ukrwienia skóry głowy, a włosy staja się bardziej wytrzymałe oraz odporne na zmieniające się warunki pogodowe.

Piękne i zdrowe włosy

Właściwości awokado

Piękne i zdrowe włosy

Serum pod oczy, dlaczego i jak stosować

Nowszy wpis