Wągry – jak skutecznie się ich pozbyć?

wagryyyyyWągry to nic innego jak zapalnie gruczołów łojowych, które spędza sen z powiek szczególnie kobietom, które posiadają skórę tłustą i mieszaną. Możemy je zaobserwować w postaci czarno – żółtawych punktów, zbierających się głównie w okolicy czoła, nosa i brody, nazywanych “strefą T”.

Medycznie wągry postrzegane są jako pierwsze stadium trądziku. Przypadłość ta polega na utlenianiu się pod wpływem powietrza łoju, który zatyka nasze pory. Ich czarny wygląd jest spowodowany odbijaniem się światła w zatkanych ujściach. Ażeby móc skutecznie się ich pozbyć należy zmniejszyć ilość produkowanego przez gruczoły łoju.

Powodem jego nadmiernego wytwarzania mogą być zaburzenia hormonalne, co tłumaczy występowanie tej przypadłości u młodych ludzi, będących w trakcie okresu dojrzewania. Inną przyczyną jest nieregularne oczyszczanie skóry twarzy z martwych komórek, które blokują ujścia gruczołów, co wyjaśnia dlaczego peelingi mają zbawienną moc. W walce z wągrami nie pomaga również zbyt duże ilości preparatów do skóry – nieumiejętne stosowanie kosmetyków do opalania, z ochronnymi filtrami, mleczek do demakijażu, nawilżających kremów. Uboga w witaminy i minerały dieta oraz brak wody także wpływa negatywnie na skórę, dlatego należy dostarczać ich wraz pożywieniem.

Jednym z najważniejszych kroków na drodze pozbycia się wągrów jest nawyk systematycznego oczyszczania twarzy, którą należy myć dokładnie, używając peelingów złuszczających, odblokowujących pory, uwalniających od złogów martwego naskórka. Do kolejnych należą nawilżenie twarzy odpowiednim kremem, najlepiej poleconym przez dermatologa. Nie może on ponownie doprowadzić do zapchania się porów skóry. Wyciskanie wągrów palcami jest kategorycznie zabronione,  gdyż w ten sposób przenosimy bakterie na inne części twarzy, mogąc doprowadzić do pogłębienia się nielubianej przypadłości. Znacznie lepszą metodą jest stosowanie pasków przeciwko wągrom, naklejanym na nos.

Z wągrami można walczyć nie tylko od zewnątrz, ale także od wewnątrz – pijąc 1 szklankę dziennie Herbaty Gonseen Dr. Nona, która oczyści organizm z toksyn, zbędnych produktów przemiany materii i tłuszczów, pomoże w wydaleniu wolnych rodników, oczyszczając i normalizując działanie układu pokarmowego. Dodatkowo stosując Maseczkę iłową do twarzy Dr Nona, którą należy nakładać na 15-20 minut co drugi dzień i po tym czasie zmyć ją chodną wodą. Zawarty w niej ekstrakt z rumianku oczyści skórę, a ekstrakt z aloesu, olejek z marchwi i witamina E przyspieszy regenerację komórek. Na oczyszczoną skórę twarzy polecamy nakładać przemiennie Dynamiczny krem nawilżający Dr. Nona, stanowiący środek tonizujący i bakteriobójczy i Balsam regenerujący Solaris Dr. Nona, bedący doskonałą ochroną twarzy przed zanieczyszczeniami płynącymi ze świata zewnętrznego oraz promieniowaniem ultrafiloetowym. Sposobem na zachowanie jędrności i naturalnej, świeżej cery jest pocieranie jej zamrożonym naparem złożonym z jednej łyżeczki Soli Rumiankowej Dr. Nona i wody.

Wągry – jak skutecznie się ich pozbyć?

Czas na wzmocnienie

Wągry – jak skutecznie się ich pozbyć?

Jesteś tym, co jesz

Nowszy wpis