Komplementarna terapia preparatami Dr. Nona przy ostrych patologiach chirurgicznych

chirurg.jpgW latach 2004 – 2007 komplementarną terapię preparatami Dr. Nona stosowano u pacjentów z nekrozą trzustki z ropnymi powikłaniami, zwężeniem dróg żółciowych z mechaniczną żółtaczką, chorobą wątroby wywołaną przez tasiemca bąblowcowego, ropniakiem opłucnej, odleżynami okolicy krzyżowej.

Pacjent, 44 lata, nekroza trzustki z ropnymi powikłaniami
Najpierw rozpoznano cukrzycę II typu. Przeprowadzono pełną kurację trzustki, włączając leczniczą laparoskopię z sanacją i drenażem jamy brzusznej, blokadę więzadła wątroby, terapię endolimfatyczną, terpię infuzyjną, duże dawki antybiotyków o szerokim spektrum działania.
Doszło do powikłań. Rozwinął się ropień torby sieciowej i przestrzeni zaotrzewnowej prawej strony. Przeprowadzono otwarcie i drenaż ropienia z wielokrotnymi sanacjami. W celu korekcji wykonano transfuzję masy erytrocytarnej, plazmi i innych substancji krwiozastępczych. Przez długi czas stan pacjenta był krytyczny. Przez 2 miesiące chory stracił 35 kg. Po 2 miesiącach włączono preparaty Dr. Nona: Kwartet soli – nacieranie i wewnętrznie po 3 – 5 kryształków, Płyn do ust, herbata Gonseen, nacieranie Balsamem Solaris, Okseen – po 5 kapsułek rano, Yamseen – po 2 kapsułki na noc.
W drugiej dobie po przyjęciu Okseenu wystąpiły bóle, które zniknęły po jakimś czasie. Stan pacjenta stopniowo ulegał poprawie. Znormowały się wskaźniki krwi i hemodynamiki. Waga pacjenta wzrosła o 2 kilogramy w ciągu 3 tygodni. pacjent wypisany został w zadowalającym stanie po trzech tygodniach od momentu rozpoczęcia stosowania preparatów Dr. Nona.

Pacjentka, lat 65
Przyjęta z diagnozą “Ostre czopujące zwapniałe zapalenie pęcherzyka żółciowego i trzustki. Kamienie żółciowe. Żółtaczka mechaniczna”. Wykonano: cholecysektomię (usunięcie pęcherzyka żółciowego), choledocholitotomię, papillosfinkteroplastykę, T-drenaż dróg żółciowych. W okresie pooperacyjnym (po miesiącu) uformował się infiltrat w przestrzeni podwątrobowej. Krew – anemia, leukcytoza z przesunięciem formuły w lewo. Przepisano antybiotyki, terapię influzyjną i preparaty Dr. Nona – Gonseen, Soupseen, Balsam Solaris – na prawe podżebrze, Krem Dynamiczny na miejsca pulsacji. Po tygodniu od momentu tej terapii wskaźniki krwi unormowały się,, ropień w przestrzeni pod wątrobą zmniejszył się dwukrotnie. Po 10 dniach od rozpoczęcia leczenia pacjentkę wypisano w zadawalającym stanie.

Pacjent, lat 43
Leczony w klinice, diagnoza – nowotwór wstępującego odcinka jelita grubego. Usunięto okrężnicę. W okresie pooperacyjnym powstała duża odleżyna w okolicy krzyżowej (15x10x2 cm). Stosowano kompresy z wody Morza Martwego, Balsam Solaris. Po miesiącu nastąpiła całkowita epitelizacja.

Wnioski:
Preparaty Dr. Nona znakomicie sprawdziły się w leczeniu przypadków ostrej patologii chirurgicznej. Wczesne zastosowanie ich u pacjentów chirurgii pozwala uniknąć groźnych komplikacji oraz skrócić pobyt chorych w szpitalu.

Komplementarna terapia preparatami Dr. Nona przy ostrych patologiach chirurgicznych

Jezyk odzwierciedleniem stanu naszego zdrowia

Komplementarna terapia preparatami Dr. Nona przy ostrych patologiach chirurgicznych

Jak odżywiać się jesienią?

Nowszy wpis