Choroba w odcieniach bieli – terapia Dr. Nona

bialeBiel kojarzymy z czystością, niewinnością, dobrem. Gdy przyjmuje postać choroby zwykle nabiera negatwynych znaczeń. Bielactwo inaczej zwane albinizmem jest chorobą związaną z brakiem pigmentu – melaniny w oczach, skórze i włosach. Z bielactwem można się urodzić lub nabyć je w trakcie życia.

Przyczyny albinizmu nie są do końca znane, na pewno wpływ na rozwój choroby ma dziedziczność oraz zaburzenie ogólnych mechanizmów odpornościowych naszego organizmu. Ryzyko zachorowań wzrasta u osób cierpiących na schorzenia tarczycy lub cukrzycę. Najczęściej jednak choroba ta ujawnia się we wczesnym dzieciństwie lub w wieku młodzieńczym.
U osób cierpiących na bielactwo wrodzone, często cała skóra jest biała, osoby takie maja bardzo jasne włosy oraz tęczówkę oczu w kolorze czerwonym, rzadziej niebieskim.

Na szczęście bielactwo nie boli, jedynym objawem jakim się ono charakteryzuje jest występowanie białych plam na skórze. Najbardziej widoczne są na śniadej cerze, maja brzegi o ciemnym zabarwieniu i tendencję do rozprzestrzeniania się. Zauważono również związek choroby z układem nerwowym. Bielactwo uaktywniła się po wszelakich wstrząsach psychicznych i nerwowych. Inną przyczyną były oparzenia słoneczne oraz mechaniczne uszkodzenia skóry, kiedy to w miejscu uszkodzenia tkanki skórnej pojawiało się odbarwienie.
Największym problemem związanym z tą chorobą jest to, że osoby na nią cierpiące czują się niekomfortowo, gdyż plamy te szpecą skórę. Często u takich ludzi zaobserwowano zaniżoną samoocenę, utratę pewności siebie i złe samopoczucie.

Bielactwo nie jest chorobą, która stanowi większe zagrożenie dla naszego zdrowia. Plamy same w sobie nie są niebezpieczne, ale wybielone miejsca na skórze są w szczególności wrażliwe na szkodliwe działanie promieni UV. Dlatego konieczne jest używanie wysokich kremów i filtrów przeciwsłonecznych oraz unikanie dłuższego przebywania na słońcu. Jeśli zmiany skórne wystąpiły na owłosionej skórze głowy, w tym miejscu można zauważyć odbarwione pasmo włosów.

Doszukując się różnych sposobów na leczenie bielactwa, można zauważyć dużą popularność wśród naturalnych metod leczenia. Dr. Nona posiada w swoim asortymencie produkty, które pomagają w zwalczaniu tego problemu skórnego. Najważniejsze to regularność stosowania danych środków:

  • Herbata Gonseen zaparzyć 1 saszetkę w 0,5 litra gorącej (nie wrzącej) wody w ciągu 7-15 min. Wypić 1 szklankę rano na czczo, resztę w ciągu dnia.
  • Phase 3 (Faza 3) – po 1 kapsułce rano i wieczorem przez 15 dni, 10-15 minut przed jedzeniem. Następnie Ravseen – zażywać 1-2 kapsułki 2 razy dziennie 10-15 minut przed posiłkiem przez 45 dni, później 2 kapsułki dziennie.
  • Maseczka iłowa do ciała – nakładać 2-3 razy w tygodniu na wilgotną skórę miejsc depigmentacji i na okolice wątroby, pozostawić na 10-15 minut. Zmyć letnią wodą.
  • Dynamiczny krem nawilżający lub Balsam regenerujący do ciała „Solaris” – nakładać 2-3 razy dziennie na miejsca depigmentacji i na okolice wątroby.
Choroba w odcieniach bieli – terapia Dr. Nona

Jak stosować herbatę Gonseen Dr. Nona? Recepty

Choroba w odcieniach bieli – terapia Dr. Nona

Depresja – choroba ciała i ducha

Nowszy wpis