Depresja – choroba ciała i ducha

depresjaDepresja to czwarty najpoważniejszy problem zdrowotny na świecie. Kwalifikuje się do chorób zaburzenia psychicznego. Chory często nie przyznaje się do tego, że ma depresję, a dużym błędem jest pozostawienie takiej osoby samej sobie.

 

Depresję w miarę łatwo zdiagnozować. Jeżeli okres obniżonego nastroju występuje dłużej niż dwa tygodnie wtedy najprawdopodobniej mamy do czynienia z depresją. Dodatkowo w tym samym czasie u takiej osoby można zaobserwować brak zainteresowania i przeżywania miłych rzeczy, silne przygnębienie występujące przez większość dnia, spadek wagi ciała, ogólne przemęczenie organizmu lub bezsenność. Człowiek cierpiący na depresję ma brak poczucia własnej wartości, mocne poczucie winy, nie lubi siebie, często myśli o śmierci i samobójstwie, występują u niego zaburzenia trzeźwego myślenia i koncentracji.

Jak leczyć depresję?
W leczeniu depresji stosuje się różne metody, najczęstszą i najbardziej popularną formą, są leki przeciwdepresyjne zwane tymoleptykami. Metodą wspomagającą leczenia depresji jest psychoterapia, której technik jest wiele np. terapia interpersonalna czy behawioralno-poznawcza.

Elektrowstrząsy, czyli leczenie prądem to także jedna z metod leczenie. Przed zabiegiem pacjent dostaje środki znieczulające i rozluźniające, co ogranicza konwulsje. Wstrząsy trwają ok. 30 sekund i są powtarzane 2 razy na tydzień, takich sesji jest ok. 12, w zależności od rodzaju depresji.

Ktoś, kto nigdy nie przeżył ciężkiej, porażającej depresji nigdy nie zrozumie w pełni przejmujących doznań towarzyszących tej chorobie. Stan głębokiej depresji zbliża się do granic tego, co nazywamy cierpieniem nie do opisania. I nie chodzi tu (jak sądzą niektórzy) o przygnębienie, tyle że głębsze niż zazwyczaj. Jest to odmienny stan świadomości, tylko z pozoru podobny do normalnej emocji”. (źródło: https://www.depresja.net.pl ).

Dr. Nona stworzyła terapię pomagającą w leczeniu depresji. Warto zwrócić na nią uwagę, ponieważ opiera się tylko na naturalnych składnikach, które nie wywołują skutków ubocznych oraz nie uzależniają, w odróżnieniu od zwykłych środków leczniczych.

  • Lovseen – zażywać 1-2 kapsułki dziennie na ok. 15-20 minut przed śniadaniem popijając szklanką wody – przez 30 dni. Następnie zrobić 7-dniową przerwę w zażywaniu.
  • Soupseen – zawartość saszetki wsypać do filiżanki gorącej wody, wymieszać i wypić.
  • Herbata Gonseen – zaparzyć 1 saszetkę w 1 litrze gorącej (nie wrzącej) wody w ciągu 7-15 min. Wypić 1 szklankę rano na czczo, resztę w ciągu dnia do godz. 17.00. Przy długotrwałym stosowaniu można zmniejszyć ilość do 1 szklanki dziennie. Saszetki można wykorzystywać powtórnie.
  • Sól do kąpieli Dr Nona – kąpiele z solą; szczególnie polecana jest tutaj Sól ylang-Ylang.
  • Yamseen – zażywać 1 kapsułkę rano i 2 na noc.
  • Femseen – (kobiety od 45 roku życia) 1 kapsułka 2 razy dziennie w czasie jedzenia.

Przy skłonności do depresji należy zmniejszyć ilość wypijanej kawy do minimum.

 

Depresja – choroba ciała i ducha

Choroba w odcieniach bieli – terapia Dr. Nona

Depresja – choroba ciała i ducha

Cukrzyca – „słodka” zmora

Nowszy wpis