Jak dbać o cerę naczynkową?

cera_naczynkowa

Cera naczynkowa to prawdziwe wyzwanie. Pojawiające się pajączki, szczególnie w okolicy nosa, brody i policzków, tworzą specyficzne, zaczerwienione miejsca. Według szacunków, aż 60% populacji cierpi z powodu skóry naczynkowej.

Pielęgnacja cery naczynkowej nie jest łatwa. Szczególnej troski wymaga w okresie jesiennym i zimowym, kiedy temperatura i wiatr potrafią pogorszyć zaczerwienienia. Warto wiedzieć, że cerze naczynkowej może zaszkodzić nawet twarda woda z kranu – do przemywania twarzy warto więc używać wodę mineralną lub przegotowaną wcześniej. Osuszanie twarzy powinno być równie delikatne, bez pocierania.

Jeżeli lubisz raz na jakiś czas skorzystać z peelingu pamiętaj, by ograniczyć liczbę tych zabiegów do jednego na 1.5 – 2 tygodni. Zawsze sięgaj po peelingi enzymantyczne, ponieważ te ziarniste będą zbyt mocno oddziaływać na skórę. Peeling może zdziałać cuda, ponieważ dzięki złuszczeniu martwego naskórka pobudzamy komórki do odnowy, a to z kolei powoduje pogrubienie się skóry i ukrycie naczynek.

Nie tylko pielęgnacja ma znaczenie, ale również dieta! To, co jemy, może wpływać na wygląd cery, szczególnie jeżeli chodzi o potrawy pikantne lub bardzo gorące – te mogą rozszerzać naczynka i nasilać zaczerwienienie twarzy. Przeciwne działanie, czyli ograniczające objawy cery naczynkowej, mają: witamina C i witamina K. Składniki te znajdziemy w cytrusach, porzeczkach, dzikiej róży, szpinaku, olejach. Zbawiennie będą działać również flawonoidy, czyli składniki naturalnie występujące w roślinach i ziołach.

Bardzo szkodliwe działanie na skórę naczynkową ma również wyciskanie zaskórników i krostek – to dodatkowo podrażnia i tak już wrażliwą i zarumienioną skórę.

Terapia Dr Nona dla cery naczynkowej

Cera naczynkowa wymaga szczególnej ochrony jesienią i zimą. Dlatego sama Dr Nona Kuchina poleca, by stosować krem dynamiczny Dr Nona pod makijaż lub przed wyjściem z domu. Na całą twarz można stosować również delikatny krem pod oczy Dr Nona, który dzięki pojemności 50 ml wystarczy na kilka miesięcy stosowania.

Przy stosowaniu produktów marki warto zabezpieczać skórę przed wiatrem, np. osłaniając twarz apaszką lub szalikiem. W przypadku nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia i mocnego zaczerwienienia ukojenie mogą przynieść naturalne wody termalne – warto kupować te, na których wyraźnie napisano, że nie trzeba ich wycierać.

dr_nona

Jak dbać o cerę naczynkową?

Dlaczego wstajesz niewyspana?

Jak dbać o cerę naczynkową?

Wrastające włoski – jak sobie z nimi radzić?

Nowszy wpis