Wrastające włoski – jak sobie z nimi radzić?

gladkie_nogi

Wrastające włoski to nieestetyczna i czasem bolesna przypadłość, która pojawia się szczególnie w miejscach częstej depilacji. Nieprawidłowy wyrost włosków może być powodowany przez każdy rodzaj depilacji, jeżeli skóra nie jest odpowiednio pielęgnowana zarówno przed, jak i po tym zabiegu.

Najczęściej problem wrastających po depilacji włosków powoduje mechaniczne wyrywanie, czyli depilacje woskiem czy depilatorem. Najmniej problematyczna, jednocześnie najdroższa, jest depilacja laserowa. Wrastające włoski, osłabione przez wyrwanie, nie są w stanie skutecznie przebić się przez skórę. Do tego pojawia się stan zapalny w mieszku włosowym, który skutkuje powiększeniem i zaczerwienieniem.

Przygotuj skórę przed depilacją

Pierwszym pielęgnacyjnym krokiem przed depilacją jest zastosowanie peelingu. Peeling pomoże złuszczyć naskórek i oczyści go. Do ciała stosuj peelingi gruboziarniste. Jeżeli problem wrastających włosków wiąże się u Ciebie z poważnymi stanami zapalnymi, zrezygnuj z peelingów solnych na rzecz peelingów z cukrowych lub z mielonymi pestkami owoców. Do twarzy stosuj peelingi enzymatyczne lub drobnoziarniste z przeznaczeniem do twarzy – ważne jest, by peeling twarzy był dużo delikatniejszy, aniżeli pozostałych części ciała.

Zabiegi po depilacji skóry

Warto pamiętać, by nigdy nie peelingować skóry zaraz po depilacji. Przed powtórzeniem takiego oczyszczania odczekaj kilka dni i daj skórze czas na regenerację. W czasie zaraz po depilacji zadbaj, by skórę nawilżać. Jest to ważne szczególnie, kiedy czujesz nieprzyjemne ściągnięcie skóry po depilacji lub gdy widzisz specyficzne „białe skórki”. Pamiętaj, by środek nawilżający miał maksymalnie bogaty skład i nie zawierał substancji podrażniających, takich jak parabeny.

Produkty Dr Nona

Do szczególnego nawilżenia skóry po depilacji z pewnością idealnie posłuży balsam tonizujący Dr Nona. Nakładanie balsamu można połączyć z delikatnym masażem skóry. W przypadku skóry twarzy najlepszym rozwiązaniem będzie nakładanie kremu dynamicznego.

Wrastające włoski – jak sobie z nimi radzić?

Jak dbać o cerę naczynkową?

Wrastające włoski – jak sobie z nimi radzić?

Pigwa i pigwowiec – recepta na balsam pod oczy

Nowszy wpis