Dlaczego warto nakładać maseczki?

Maseczki działają zbawiennie na naszą skórę, choć są często ignorowane przez Panie na co dzień dbające o swoją cerę. Wynika to z czasu, jaki trzeba poświęcić na aplikację i wchłanianie oraz z obawy przed złym dobraniem maseczki. Co przez to tracimy? 

Maseczki mogą oczyszczać, odprężać i nawilżać. Niektóre możemy stosować nawet codziennie, inne raz na tydzień lub rzadziej.
Te z maseczek, które możemy stosować bez obaw szczególnie przy cerze suchej to maseczki nawilżające. Skóra twarzy nigdy nie ma dość nawilżania, wody i retinolu. Im dokładniej będziemy o nią dbać, tym dłużej zachowa swój młody wygląd. Warto jednak dokładnie obserwować reakcje swojej cery – przy częstym nawilżaniu cery trudniejsze mogą wykazywać tendencję do zapychania lub nadmiernego świecenia.

Maseczki idealne na co dzień to maseczki relaksujące i antystresowe. Nadają się do każdego typu cery i możemy używać ich bez obaw.
Nic nie daje lepszych efektów widocznych praktycznie od razu, jak stosowanie maseczek oczyszczających. Zbyt często stosowana może doprowadzić do przesuszenia skóry lub zatkania porów, dlatego ważne jest by nie stosować maseczek oczyszczających częściej niż 2-3 razy w tygodniu.

To, ile maseczkę należy trzymać na twarzy oraz jak ją zmyć zależy od producenta. Zawsze koniecznym jest dokładne zapoznanie się z opisem i instrukcją – dzięki temu unikniemy problemów czy niechcianych niespodzianek.
Dr Nona, oprócz gotowej maseczki iłowej poleca przygotowywanie własnych wariantów maseczek ze sprawdzonych kosmetyków marki.

Sposób na olśniewającą cerę jeszcze tego samego dnia
Przepis jest niezwykle prosty: maseczkę iłową należy połączyć w niewielkich proporcjach z nawilżającym kremem dynamicznym Dr Nona, a następnie delikatnie nałożyć na twarz. Folią przykrywamy pokrytą maseczką cerę by po pół godzinie zmyć ją ciepłą wodą i cieszyć się efektem pięknej i gładkiej skóry.

Sposób na pękające naczynka
Jeżeli efekty pękających naczynek dają Ci się we znaki, skorzystaj z kolejnego przepisu na szybki ratunek. Maseczkę iłową tym razem połącz z kremem pod oczy Dr Nona, nałóż mieszankę na twarz i przykryj folią. Po pół godzinie możesz cieszyć się pierwszymi efektami.

 

Dlaczego warto nakładać maseczki?

3 zdrowe przekąski

Dlaczego warto nakładać maseczki?

Aromaterapia – czy to naprawdę działa?

Nowszy wpis