3 zdrowe przekąski

 

Jeżeli jesteś na diecie i chcesz utrzymać linię, jednak ciężko Ci zwalczyć chęć do podjadania, mamy rozwiązanie problemu! Sprawdź, jakie przekąski mają mniej niż 100 kcal.

1. Domowy kisiel  – zrobiony własnoręcznie będzie nie tylko słodką przekąską, ale również źródłem witamin. Jak zrobić domowy kisiel? Najprostszy przepis na kisiel polega na przygotowaniu 1.5 szklanki wody lub soku owocowego. Płyn należy zagotować i wrzucić do niego wcześniej przygotowane i starte 1 jabłko. Następnie 2 płaskie łyżki mączki ziemniaczanej mieszamy w zimnej wodzie i dodajemy do gotującej się wody z jabłkiem. Mieszamy, aż nasz domowy kisiel zgęstnieje.

 

2. Gorzka czekolada – ważne, by była gorzka! Dzięki temu skorzystamy z jej bogactwa. Gorzka czekolada zawiera bowiem magnez, żelazo, potas oraz antyoksydanty. 4 kostki będą w sam raz!

3. Jabłko – warto pamiętać, że najlepsze w jabłkach są skórka i pestki. Zamiast wyrzucać skorzystaj, zawierają bowiem pektyny, które pomagają organizmowi w oczyszczaniu się z toksyn i pomagają usunąć resztki pokarmów. 1 średnie jabłko to zaledwie 51 kcal.

 

3 zdrowe przekąski

Zimowa dieta

3 zdrowe przekąski

Dlaczego warto nakładać maseczki?

Nowszy wpis