Język, jak się okazuje potrafi nam powiedzieć więcej niż myślimy, a mianowicie pokazuje stan naszego zdrowia. Wystarczy podejść do lustra i przyjrzeć się jego powierzchni.
Tam znajdziemy wskazówki, które podpowiedzą jakie narządy naszego ciała nie pracują tak jak powinny. Na przykład, tak zwany język geograficzny – na którego powierzchni można zauważyć plamy różnej wielkości i koloru, świadczy o zaburzeniach psychicznych, przewlekłych chorobach przewodu pokarmowego (żołądku, jelita), a także zaburzeniach trawiennych (zapalenie woreczka żółciowego czy błony śluzowej).
O zapaleniu nerek lub wrzodziejącym zapaleniu jelit, może świadczyć język nagi u podstawy. Boki języka związane są ze strefami wątrobowymi u człowieka. Dlatego jeśli zauważymy pęknięcia po jego bokach mogą być sygnałem o chorobie wątroby lub woreczka żółciowego.
Bąbelki tzw. pryszczyki na końcu języka mogą wskazywać na problemy z sercem a głównie zapaleniem osierdzia. W tym przypadku należy zwrócić także uwagę na płuca. Oprócz tego może to oznaczać zapalenie zatok, gardła, oskrzeli, płuc, niewydolność serca lub chorobę wieńcową.
Jeżeli język jest nagi w środkowej części , a jego powierzchnia wygląda jak by była polakierowana, może to świadczyć o nerwobólach.
Żylakowate, rozszerzone naczynia krwionośne pod spodem języka oznaczają podwyższone ciśnienie krwi a także genetyczne skłonności do żylaków czy hemoroidów.
Częstym objawem epilepsji lub pląsawicy jest drżący język. Odciśnięte ślady zębów na bokach języka prawdopodobnie oznacza ukrytą nerwicę. Jeśli zęby są odbite na samych obrzeżach na zaburzenia wchłaniania pokarmu w jelitach.
Warto przyjrzeć się linii przebiegającej przez środek . Jeśli jest powykrzywiana i zniekształcona, może to oznaczać problemy z kręgosłupem, np. deformacja lub skrzywienie.
Język skrzywiony. Lub uciekający na bok, jest objawem choroby występującej po tej stronie ciała, w którą ucieka. Jest to charakterystyczne przy wylewach, paraliżach, stwardnieniu rozsianym lub miastenii.
Jeśli w poprzek języka są widoczne głębokie, poprzeczne bruzdy świadczy to o zaburzeniach mózgowych. Jeśli jednak człowiek jest zdrowy, a taka zmiany na języku są widoczne może to oznaczać o skłonności do chorób naczyń krwionośnych w mózgu.
Terapie zalecane przez Dr. Nona:
Rys. nr 1 – zaburzenia pracy nerek (zaleca się spożywanie połowy płytki dziennie Dakseen)
Rys. nr 2 – Słabe serce (2x dziennie kapsułka Okseen).
Rys. nr 3 – Wrażliwe jelito grube (Herbata Gonseen – 0,5 litra dziennie).
Rys. nr 4 – Niewydolność płuc (Pulmoseen – 2 kapsułki)
Rys. nr 5 – Zapalenie oskrzeli (piana na języku), (Okseen i Pulmoseen – po 2 kapsułki dziennie)
Rys. nr 6 – Zapalenie płuc (Okseen i Pulmoseen – po 2 kapsułki dziennie)
Rys. nr 7 – Złe wchłanianie pokarmów (odcisk zębów na bokach języka), (Faza 3 – 1 kapsułka i Soupsen – 1 saszetka)
Rys. nr 8 – Toksyny w jelicie grubym (Herbata Gonseen – 1 litr, Cleansen – 3 kapsułki przed snem)
Rys. nr 9 – Toksyny w przewodzie pokarmowym (Herbata Gonsee – 1 litr, Cleanseen – 3 kapsułki przed snem)
Rys. 10 – Bóle w dolnym odcinku kręgosłupa
Rys. 11 – Bóle w środkowym odcinku kręgosłupa
Rys. 12 – Bóle w szyjnym odcinku kręgosłupa (w tych 3 przypadkach zażywać: Maseczka iłowa do ciała – nakładać rano cienką warstwę wzdłuż kręgosłupa, po 10 min, na maseczkę nałożyć Balsam Solaris, oprócz tego Roumoseen – 2 kaspułki po jedzeniu)