Zdrowe życie w wielkim mieście – czy możliwe?

running-573762_640

Miejski hałas zakłóca spokojny sen, spaliny zatruwają organizm, a szybkie tempo życia powoduje przewlekły stres. Cytując klasyka – „Jak żyć?”. Rzucić wszystko i wyjechać na wieś? Niekoniecznie!

Zamiast przeprowadzki na łono natury lub kupowania w aptece kolejnych suplementów na polepszenie witalności warto podjąć próbę zmiany swojego stylu życia. Wystarczy regularne dostarczanie organizmowi niedużej dawki ruchu, by poprawić swoją kondycję fizyczną. Wieczorny spacer, bieganie, jazda na rowerze lub rolkach – form aktywności jest tak wiele, że z pewnością każdy znajdzie tą, która stanie się stałym punktem każdego dnia.

Kolejnym krokiem ku polepszeniu jakości swojego życia powinna być zmiana sposobu żywienia. Jest to o tyle trudne, że większość produktów dostępnych w sklepach zawiera sztuczne barwniki i konserwanty. Dlatego dobrze jest poszukać źródła, z którego będziemy mogli kupować jedzenie ekologiczne, wolne od ulepszaczy.

Zmieniając swoje codzienne przyzwyczajenia warto też przyjrzeć się temu, jak długo śpimy. Regularny, spokojny sen regeneruje nasz organizm.

Aby szybciej uzyskać rezultaty warto rozważyć proces odtruwania organizmu z toksyn. Terapię odtruwającą rozpoczyna się od określenia miejsca zatrucia organizmu oraz określeniu poziomu toksyn. Warto dodać, że toksyny gromadzą się w naszym organizmie w wyniku obcowania z różnego rodzaju środkami chemicznymi, wirusami, bakteriami, wdychania spalin, metali ciężkich, itp. Przyczyniają się one do powstawania różnych dolegliwości, a niektóre prowadzą do poważnych schorzeń. Samo leczenie w ramach detoksykacji polega na przyjmowaniu odpowiednio zbilansowanych preparatów ziołowych.

Ważne, by regularnie poddawać się badaniom profilaktycznym. Sprawdzając, czy nie mamy niedoborów składników mineralnych i witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, możemy uniknąć osłabienia odporności, a co za tym idzie – chorób.

Zdrowe życie w wielkim mieście – czy możliwe?

Czy 3 godziny snu wystarczą?

Zdrowe życie w wielkim mieście – czy możliwe?

Ziołowa terapia Buhnera na boreliozę

Nowszy wpis