Jakie warzywo zwalcza raka?

Chodzi o brokuły! Znane nie od dziś i zawierające bardzo ważne składniki, a w tym również substancję, która hamuje rozwój niektórych nowotworów. Oprócz tego brokuły działają zbawiennie na przyczyny zwyrodnienia stawów, na nasze oczy i wiele innych. 

 Zbawiennym składnikiem jest indol-3-karbinol, który odpowiada za możliwość zahamowania nowotworu, sam składnik testowano na myszach, a efekty badania były szokujące! Guz potrafił zmniejszyć się o 65%. To jednak nie koniec, brokuły są świetnym źródłem witaminy A oraz błonnika – w jednej części brokuła znajdziemy więcej błonnika niż w kromce razowego chleba.

Brokuły zwłaszcza dla kobiet! 

Badacze wykazali dzięki przeprowadzanym obserwacjom, że to kobiety dwa razy częściej niż mężczyźni zapadają na depresję. Warto więc sięgnąć po brokuły, których składniki poprawiają nastrój.

Brokuły polecamy również kobietom w ciąży – są bowiem świetnym składnikiem kwasu foliowego. Dodatkowo w przypadku kobiet nie bez znaczenia są flawonoidy, świetne w zapobieganiu raka piersi, szyjki macicy czy raka jajników.

By zachować wszystkie te zbawienne składniki należy pamiętać, by nie gotować brokuł dłużej niż 5 minut.

 

Jakie warzywo zwalcza raka?

Dieta jako profilaktyka

Jakie warzywo zwalcza raka?

Zimowa dieta

Nowszy wpis