Dieta jako profilaktyka

Odpowiednio dobrana dieta wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale także zapobiega chorobom. Taka informacja jest szczególnie ważna w czasie zachorowań na przeziębienia. Jednak to nie koniec! Lekarze ogłaszają: odpowiednia dieta może być kluczem do walki z ciężkimi schorzeniami. 

Daily Mail donosi, że lekarze wystosowali pismo do brytyjskiego Health Secretary informując, że to nie leki są kluczowe w leczeniu takich przypadłości, jak m.in. Alzheimer. Twierdzą, że lepsze skutki będzie miała odpowiednio dobrana dieta, szczególnie polecana jest dieta śródziemnomorska. Większa ilość spożywanych produktów, takich jak orzechy, oliwa z oliwek, ryby oraz świeże owoce i warzywa pozwolą na skuteczniejszą i zdrowszą dla organizmu walkę z chorobą, a nawet jej zapobieganie.

Na czym polega dieta śródziemnomorska?
Dieta ta przybyła do nas z krajów Basenu Morza Śródziemnego, gdzie warunki naturalne sprzyjają wzrostowi produktów roślinnych, a dostęp do morza powoduje dostęp do owoców morza. Badania wskazały, że ludzie żyjący na wybrzeżu Morza Śródziemnego mają najniższy w Europie poziom zachorowań na choroby układu krążenia oraz nowotwory przewodu pokarmowego. Jak się okazało, to oliwa z oliwek przyczynia się do obniżenia złego cholesterolu dzięki zawartości kwasów tłuszczowych jednonienasyconych i wielonasyconych.

Dieta śródziemnomorska jest bogata w warzywa i owoce, które zawierają beta-karoten, witaminy E i C oraz błonnik pokarmowy – dzięki czemu zmniejszane jest ryzyko zachorowania na raka. Dowiedz się więcej o zwalczaniu raka dietą. 

Składniki diety w kosmetykach i suplementach diety
Składniki zawarte w pokarmach mają wpływ na nasz wygląd zewnętrzny, dlatego też kosmetyki naturalne pozwalają osiągnąć tak widoczne i długo widoczne efekty. Beta-karoten, witaminy C i D oraz proantocyjanidyny są głównymi składnikami oleju winogronowego otrzymywanego z pestek winogron. Proantocyjanidyny to najsilniejsze naturalne antyoksydanty, które działają przeciwnowotworowo, zmniejszają objawy alergii, spowalniają proces starzenia. Krem winogronowy do rąk i paznokci Dr Nona będzie więc nie tylko nawilżał, ale i wspierał naszą skórę od środka. 

Beta-karoten wraz z innymi składnikami znajdziemy również w szeregu suplementów diety. Pulmoseen marki Dr Nona stosowany jest przy poprawie funkcjonowania układu oddechowego wpływa też na podniesienie odporności. Co ciekawe, składniki preparatu (witamina E i selen) zapobiegają powstawaniu chorób onkologicznych. Sam selen, jako niezbędny mikroelement, ułatwia usuwanie z organizmu jonów ciężkich metali, takich jak kadm i arsen – wskazany jest więc dla osób palących. 

 

Dieta jako profilaktyka

Oczyszczamy organizm z toksyn

Dieta jako profilaktyka

Jakie warzywo zwalcza raka?

Nowszy wpis