Podobnie jak nasze ciało, tak i umysł pragnie wody. Szklanka napoju pobudza do życia nasze szare komórki. Okazuje się, że woda, sok, a nawet kawa ma pozytywne działanie na nasz umysł.
Gdy czujemy zmęczenie lub robimy się senni winą za ten stan obarczamy zazwyczaj pusty żołądek lub brak snu. Podobnie dzieje się w przypadku brak koncentracji nad wykonywaną czynnością. Tymczasem prawdziwą przyczyną może być odwodnienie organizmu.
Wodę tracimy z łatwością przez takie procesy jak oddychanie, wydalanie czy pocenie się. Dziennie wydalamy z organizmu około 2 do 3 litrów wody, czyli 1-2 procent masy naszego ciała.
Wodę w organizmie należy stale uzupełniać. Powodów ku temu jest wiele, począwszy od ryzyka upośledzenia trawienia posiłków, procesów intelektualnych, sprawności fizycznej oraz możliwości przyspieszenia starzenia się skóry. Należy przestrzegać reguły spożywania małych posiłków lecz w określonych porach, co kilka godzin.
Zgodnie z rekomendacją Europejskiego Urzędu ds Bezpieczeństwa Żywności dorośli i młodzież, którzy prowadzą siedzący tryb życia powinni przyjmować od 2 do 2,5 litra płynów dziennie. Ich ilość uzależniona jest od masy ciała, więc przeciętna ilość wody potrzebnej kobiecie będzie mniejsza niż w przypadku mężczyzny. Dzieci natomiast powinny wypijać ok. 1,5 litra płynów na dzień.
Wbrew powszechnemu przekonaniu, że najzdrowszym “paliwem” dla ludzkiego ciała jest czysta, niegazowana woda powinniśmy spożywać także większe posiłki o płynnej konsystencji. Wodę przyjmujemy pod postacią zup, jogurtów, zup, warzyw i owoców. To zaledwie 20% potrzebnej na dzień dawki, dlatego resztę powinniśmy uzupełniać pijąc rozmaite napoje – soki owocowe, kawę, herbatę, napoje chłodzące. Dostarczą one do naszego organizmu niezbędnych składników odżywczych i mineralnych, których pozbywamy się wraz z potem. Doskonałym rozwiązaniem jest picie herbatki Gonseen Dr.Nona, która nawodni organizm, uzupełniając niedobory składników aktywnych, a dodatkowo doskonale ochroni przed infekcjami.