Kosmetyki z Morza Martwego

O nas

Od 2000 r. jesteśmy Autoryzowanym Dystrybutorem produktów izraelskiej firmy Dr. Nona International Ltd., lidera na rynku kosmetyków z minerałów Morza Martwego. Od 2009 r. oferujemy zakupy on-line. Nasi konsultanci najbardziej przyczyniają się do naszego sukcesu. To specjaliści posiadający wiedzę i bogate doświadczenie w zakresie oferowanych produktów firmy Dr. Nona. Naszym celem jest coś więcej niż tylko bycie partnerem w osiąganiu niezwykłych rezultatów. Chcemy także służyć pomocą zawsze wtedy, gdy jej potrzebujesz!

Dr. Nona Kuchina

Młodzieńcze życie Nony nosi znamiona ciężkiej walki o życie. W wieku 17 lat zdiagnozowano u niej raka limfatycznego. Oznaczało to bliski koniec jej krótkiego życia. Równolegle dowiedziała się, że została przyjęta do szkoły medycznej.

Nona została poddana serii bolesnych operacji, terapii hormonalnej oraz chemioterapii, które mogły uratować jej życie. W konsekwencji ciało Nony pokryło się wysypką i nabrzmiało, a włosy zaczęły wypadać. Po wyczerpującej serii zabiegów lekarze, w rozmowie z rodzicami Nony stwierdzili, iż dni ich córki są policzone. Pomimo tej tragicznej prognozy zdeterminowani rodzice nalegali na wykonanie ostatniego zabiegu. Podczas trwającej pięć i pół godziny operacji, lekarze uszkodzili główną tętnicę, co wiązało się ze śmiercią pacjentki w ciągu kilku najbliższych minut. Rodzice Nony trwali przy jej łóżku, a ich córka na przekór wszystkiemu dalej żyła. Lekarze widząc niezwykłą siłę Nony, podjęli się kolejnej operacji, która ostatecznie uratowała jej życie.

Po powrocie do zdrowia Nona Kuchina rozpoczęła studia medyczne, które ukończyła z wyróżnieniem. Zadecydowała, iż poświęci swoją karierę wydłużaniu i poprawie jakości życia ludziom na całym świecie.

Nona zadecydowała o emigracji do Izraela, jednakże Komunistyczny Związek Radziecki nie pozwalał Żydom na opuszczanie kraju. Po dziewięcioletniej walce z urzędnikami, Nona otrzymała zgodę na wyjazd. Mając 33 lata, w towarzystwie dwójki dzieci i dziadka wyruszyła do nowego kraju. Szybko nauczyła się hebrajskiego i została zatrudniona na Uniwersytecie w Tel Awiwie jako profesor. W tym czasie poznała Michaela Shneersona, jej przyszłego męża, a zarazem partnera w założeniu dr Nona International.

O Organizacji

Początek

Dr. Nona International zostało założone 23 sierpnia 1994 roku. To zdarzenie miało miejsce na werandzie u Nony Kuchiny i Michaela Shneersona. Dr. Nona pracowała jako profesor na Uniwersytecie w Tel Awiwe i prowadziła badania nad istnieniem życia w Morzu Martwym. Odkrywając bakterię Archaebacteria, obaliła powszechnie panujące wtedy zdanie o braku istnienia jakiegokolwiek życia w Morzu Martwym. Dzięki temu odkryciu Pani Nona mogła zrealizować swoją wizję dotyczącą produkcji suplementów diety i medycznych produktów kosmetycznych zawierających życie emanujące z Morza Martwego. Michael oraz Nona podjęli się realizacji swoich marzeń. Michael zaczął pozyskiwać środki pieniężne, a Nona w tym czasie założyła zespół techników laboratoryjnych, naukowców oraz farmaceutów- którzy także byli imigrantami z Rosji do Izraela. W kilka miesięcy udało się opracować cztery pierwsze produkty.

Jednakże droga do celu nie była łatwa. Zebrane fundusze okazały się niewystarczające, a produkty nie otrzymały ciepłego przyjęcia od rodziny Michaela i Nony oraz od kolegów Dr. Nony z Uniwersytetu. Nona porzuciła pracę na Uniwersytecie i zaangażowała cały swój dostępny kapitał w nowo powstającą firmę. Brak funduszy oraz opóźnienia w uzyskaniu pozwolenia od Izraelskiego Ministra Zdrowia stwarzały znaczące trudności. Jednakże rozpoczęto dystrybucję, sprzedając produkty z pomocą sieci niezależnych dystrybutorów, wzbudziły one zainteresowanie wśród Izraelskich imigrantów z Byłego Związku Radzieckiego.

Później

Po upadku żelaznej kurtyny popyt na produkty zagraniczne w Rosji ciągle wzrastał. Stało się jasnym, iż imigranci, którzy opuścili Związek Radziecki dla Izraela w latach 90. byli najlepszymi ambasadorami produktów Dr. Nony w Rosji i krajach sąsiednich. Marka Doktor Nony stała się powszechnie znana, a sama Dr. Nona stała się powszechnie pożądanym gościem i mówcą w rosyjskiej telewizji oraz radiu. Niestety w 1998 roku wspaniałe lata rozwoju wyparł kryzys gospodarczy. Ówczesny prezydent Rosji Boris Yeltsin zadeklarował, iż Rosja nie jest w stanie spłacić swoje długi. Pensje dotychczas wypłacane dostawcom przez Rząd ustały, tak samo jak zaprzestano opłacanie długów i emerytur. W tym czasie upadło wiele firm, a klasa średnia spadła na granicę ubóstwa. Sprzedaż produktów Dr. Nona gwałtownie spadła, duże zamówienia zostały anulowane, a produkty zaczęto gromadzić w magazynach, które z czasem się przepełniły. W związku z tym fabryka została zmuszona do zawieszenia swojej produkcji.

Jednakże Dr. Nona wraz z Michaelem nie poddali się i dzięki uczciwości, profesjonalizmie i odważnym decyzjom para poradziła sobie z wyzwaniami. Wkrótce po tym nowe zamówienia zaczęły napływać, a wszyscy dostawcy i dystrybutorzy Dr. Nony otrzymali zalegające im wynagrodzenia. Co więcej, otwarto także oddziały poza Rosją, pierwszy z nich powstał na Ukrainie.

W roku 2008 nadszedł kolejny kryzys gospodarczy. Po raz drugi zdolność Nony i Michaela do kierowania firmą została wystawiona na ciężką próbę, którą oczywiście przetrwali.

Dzisiaj

Dzisiaj Dr. Nona International działa w ponad 40 krajach na całym świecie (min. Rosja, Niemcy, Polska, Litwa czy Czechy) i korzysta z usług 300 000 dystrybutorów. Blisko 50 produktów firmy Dr. Nona zmieniło życie milionów ludzi, a zwłaszcza Ruth- córki Nony i Michaela, która jest obecnie dyrektorem generalnym firmy.

Wszystkie produkty Dr. Nona International są opracowywane i produkowane w innowacyjnej Klinice Lenom. Dziesiątki specjalistów, naukowców oraz inżynierów posiadających ogromne doświadczenie w dziedzinie medycyny i kosmetyków, pracują w sześciu działach Kliniki Lenom. Badania i rozwój są prowadzone przy użyciu najnowszej technologii i sprzętu w pełnej zgodności z surowymi normami ISO GMP oraz ISO 9001.

Nasze produkty znajdziesz –>tutaj 

 

Kosmetyki z Morza Martwego

Morwa indyjska

Kosmetyki z Morza Martwego

Do kiedy spożyć produkt?

Nowszy wpis