Toksyny – czy masz ich za dużo?

hunger-413685_640

Jeżeli przytłacza Cię codzienność, brak Ci sił i nastrój nie dopisuje, nie zawsze winą należy obarczać przepracowanie. Upewnij się, czy za Twój nastrój nie są odpowiedzialne zbierane w ciele toksyny. 

Czym są toksyny?

Toksyny to substancje, metale ciężkie, a nawet mikroorganizmy, które raz dostawszy się do naszego ciała mogą się w nim kumulować. Organizm naturalnie broni się przed toksynami w efekcie czego możemy cierpieć na takie przypadłości, jak: alergie, torbiele, wypadające włosy, zmęczenie. Toksyny nasze ciało wchłania wraz z pokarmem oraz z otaczającego nas środowiska. Również niezdrowy tryb życia i dieta pełna tłuszczy i gotowych potraw sprawiają, że ciało ludzkie może przestać samodzielnie nadążać z oczyszczaniem. Niestety, nie jesteśmy w stanie całkowicie zabezpieczyć naszych organizmów przed toksynami, jednak możemy usprawnić proces ich pozbywania się i tym samym zapobiec groźnemu w skutkach gromadzeniu się.

Objawy kumulacji toksyn

Nasz organizm walcząc z dużą ilością bakterii, grzybów czy metali ciężkich daje się nam we znaki. Niestety wciąż niepokojące objawy są bagatelizowane i często za powód ich pojawiania się uznaje się tempo ludzkiego życia. Wśród niepokojących objawów mamy:

Zmęczenie – ciągłe uczucie zmęczenia, problemy z porannym wstawaniem mimo wystarczającej ilości snu, trudność w wykonywaniu czynności w ciągu dnia to niekoniecznie objaw przepracowania. Takie samopoczucie może być konsekwencją wzmożonej walki organizmu z toksynami. Ciągłe zmęczenie może być również oznaką problemów hormonalnych.

Zły nastrój – często nie zdajemy sobie sprawy jak duży wpływ na nasze samopoczucie mają procesy ciała, których nie widzimy, nie czujemy i których nie jesteśmy świadomi. Nerwowość, płaczliwość, wyczerpanie psychiczne to również oznaki problemów z oczyszczaniem. Ten objaw bardzo często powiązany jest ze spadkiem odporności i częstszym łapaniem infekcji.

Tycie bez wyraźnej przyczyny – starasz się zdrowo odżywiać i zapewniasz sobie porcję ruchu, a mimo to przybierasz na wadze? Powodem takiego zachowania naszego ciała mogą być problemy hormonalne, a te mogą być powodowane przez toksyny!

Problemy z nieświeżym oddechem – jeżeli przy tej przypadłości możemy wykluczyć choroby jamy ustnej oraz problemy stomatologiczne, nieprzyjemny oddech i posmak w ustach może oznaczać kumulację toksyn lub problemy zdrowotne. Wątroba oraz procesy trawienne w dużej mierze mogą wpływać na oddech i posmak w ustach. Szczególnie zakwaszony organizm może dawać o sobie znać w taki sposób.

Problemy z żołądkiem: wzdęcia i zgaga – wszystkie nieprzyjemne dolegliwości związane z brzuchem i wypróżnianiem często związane są z nieprawidłowym trawieniem i odkładaniem się niestawionego pokarmu w jelitach. Również zaparcia powodują nagromadzanie się zbędnych i szkodliwych substancji. Warto dbać o regularne wypróżnianie i reagować na wszelkie sygnały niepokojące. Jedzenie składników ułatwiających trawienie i dbanie o lekką dietę z pewnością pomogą w walce z tymi dolegliwościami.

Ból mięśni i stawów – szczególnie, jeżeli występują regularnie, mogą być objawem nadmiernego nagromadzenia się toksyn.

Problemy z cerątrądzik, wypryski, wysypki to objawy związane nie tylko z hormonami. W momencie szczególnego przeciążenia toksynami możemy zaobserwować również gęstą ślinę, egzemy czy łuszczycę.

Jak oczyszczać organizm z toksyn?

Podstawową zasadą w momencie rozpoczęcia kuracji oczyszczającej jest zmniejszenie ilości posiłków oraz picie dużej ilości wody. By oczyszczanie było skuteczne, należy dodać do tego porcję ruchu oraz zbilansowane posiłki bogate w błonnik.

Również Dr Nona Kuchina w czasie lat swoich badań nad Morzem Martwym, stworzyła produkty, które są w stanie pomóc w oczyszczaniu organizmu. Herbata Gonseen to skuteczny sposób na doprowadzenie organizmu do ładu od środka. Szklanką herbaty warto zacząć dzień.

Inne sposoby na oczyszczenie organizmu:

  1. Oczyszczamy organizm z toksyn
  2. Oczyszczanie – woda z cytryną i imbirem
  3. Właściwości aloesu
  4. Sok z trawy

Toksyny – czy masz ich za dużo?

Rabarbar

Toksyny – czy masz ich za dużo?

Szparagi – działanie i właściwości

Nowszy wpis