Te owoce mogą Cię odmłodzić!

Powszechnie wiadomo, że zdrowe odżywianie ma wpływ na kondycję fizyczną. Okazuje się jednak, że prawidłowo rozplanowany jadłospis wspiera też naszą walkę z mijającym czasem.

 Substancje zawarte w niektórych produktach wzmacniają nasz organizm, podnoszą jego odporność, poprawiają też stan skóry. Aby jednak korzystać z ich dobroczynnego wpływu należy wiedzieć, co powinno znaleźć się w naszej rozpisce żywieniowej.

Pistacje
Uważane są za najbardziej wartościowe ze względu na dużą zawartość substancji odżywczych. Są doskonałą przekąską uzupełniającą zbilansowaną dietę. Pistacje to naturalny zastrzyk witamin z grupy B, błonnika, przeciwutleniaczy i składników mineralnych. Ponadto udowodniono, że orzechy te posiadają bardzo wysoki potencjał antyoksydacyjny.

Jagody
Leśne owoce są pysznym źródłem antyoksydantów. Można je dodawać do potraw i deserów, jak i jeść na surowo, dzięki czemu ich smak szybko się nam nie znudzi. Najlepiej, jeśli po jagody wybierzemy się do lasu – będziemy mieć okazję do odpoczynku na świeżym powietrzu, co też wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie.

Arbuz
Owoc, który chętnie jemy zwłaszcza latem, doskonale zaspokaja nad głód i nawadnia organizm. Ale to nie wszystko! Arbuz dostarcza nam szereg witamin i mikroelementów, ma tez dobroczynny wpływ na suchą i łuszczącą się skórę.

Owoc granatu
Zawiera przeciwutleniacze, a przede wszystkim spore dawki witaminy C. Regularne jedzenie granatu redukuje występowanie pierwszych zmarszczek, likwiduje suchość skóry, a zawarte w nim antocyjany stymulują produkcję kolagenu, który poprawia ujędrnienie skóry.

Awokado
Zawiera kwasy tłuszczowe omega-9 utrzymujące odpowiednie nawodnienie skóry. Dzięki temu pozostaje ona miękka i elastyczna pomimo upływającego czasu. Oprócz tego awokado kryje w sobie nienasycone kwasy tłuszczowe, które chronią nasze tętnice przed problemami z krążeniem.

Te owoce mogą Cię odmłodzić!

Naturalne sposoby na piękne rzęsy

Te owoce mogą Cię odmłodzić!

L-karnityna – wsparcie dla odchudzania i wyczerpujących treningów

Nowszy wpis