Preparaty Dr Nona ratunkiem przy zapaleniu korzonków

Dr Nona - pomoc w leczeniu korzonków

Preparaty Dr Nona to naturalne kosmetyki z Morza Martwego. Dr Nona promuje zdrowy tryb życia i naturalne suplementy diety. Pomaga w zwalczaniu wielu dolegliwości doskwierających nam na co dzień.

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią rozpoczęcie sezonu działkowego. Należy jednak pamiętać o tym aby ostrożnie podchodzić do robót działkowych w celu uniknięcia momentu kiedy nie będziemy mogli wyprostować pleców z powodu ostrego bólu. Niestety to dość częsty scenariusz. Prawdopodobną przyczyną jest zapalenie korzonków nerwowych. Wystarczy większy wysiłek fizyczny, o którym zapomnieliśmy zimą i mamy rezultaty – plecy reagują ostrym bólem.

Zapalenie korzonków nerwowych często spowodowane jest zaburzeniem przemiany materii w organizmie. Najczęściej pojawia się ono w okolicy krzyżowo lędźwiowej i dotyka ludzi starszych i w podeszłym wieku. Co jest tego przyczyną? Chodzi tu o zmiany związane z gospodarką soli mineralnych w organizmie. W tym wieku, w tkankach korzonków nerwowych (a głównie w kręgosłupie) zaczynają odkładać się kryształki soli między kręgami kręgosłupa. Wtedy kanał kręgowy zwęża się i zaczyna uciskać na korzeń nerwowy, co wywołuje podrażnienie nerwów. Ważne jest aby nie ignorować tych dolegliwości, gdyż nie leczone często powracają lub mogą przybrać formę przewlekłą.

Wzdłuż rdzenia kręgowego odgałęzia się od niego kilka dziesiątków par rdzeniowo-nerwowych korzeni nerwowych. Mają one bardzo wiele funkcji. Jedne odpowiadają za prawodłowe funkcjonowanie mięśni inne unerwienie skóry, jeszcze inne za krążenie i prawidłową przemianę materii w tkankach. Dlatego z zapaleniem korzonków nerwowych wiążą się różne objawy. Podstawowym i głównym objawem jest ból. Może być stały lub nasilający się, podczas kaszlu czy ruchu. Czasem bywa tak silny, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Chory nie może spać, traci apetyt, niekiedy ból jest tak silny, że nie pozwala na chodzenie a nawet na zmianę pozycji położenia ciała.

Najczęstszą przyczyną zapalenia korzonków są przeziębienia lub urazy np. przeciążenie kręgosłupa spowodowane podnoszeniem ciężarów, lub wykonywaniem nagłych nienaturalnych ruchów. Zapalenie korzonków lędźwiowo-krzyżowych ma charakter nawrotny, z cięższymi lub lżejszymi zaostrzeniami choroby.

Aby zapobiec nawrotom proponujemy zastosowanie preparatów Dr Nona w celach profilaktycznych i leczniczych.

Profilaktyka zapalenia korzonków nerwowych za pomocą preparatów Dr Nona:

Przy ostrych dolegliwościach:

  • Ravseen – po 5 kapsułek 2 razy dziennie
  • Reumoseen – po 2 kaspułki 2 razy dziennie
  • Balsam Solaris lub Krem Dynamiczny – nakładać na plecy
Preparaty Dr Nona ratunkiem przy zapaleniu korzonków

Suplementy Dr Nona a zapalenie skóry

Preparaty Dr Nona ratunkiem przy zapaleniu korzonków

Dłonie mapą naszego ciała – masaż punktów energetycznych dłoni

Nowszy wpis