Zwalcz cellulit z Dr. Nona

celulitPopularnie nazywana skórką pomarańczową lub cellulitem lipodystrofia, czyli przypadłość polegająca na nieprawidłowym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej pojawiająca się razem z obrzekowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej występuje najczęściej u kobiet w okresie dojrzewania, ciąży oraz w okresie przekwitania, a jej efektem jest nierówna i pofałdowana skóra w okolicach brzucha, ud, pośladów, a nawet bioder i ramion. Pod skórą wyczuć można także widoczne guzki i zgrubienia, niekiedy powodujące ból.

Termin cellulit pojawił się 150 lat temu we Francji i przez długi czas był uznawany za defekt estetyczny. Dziś wiadomo, że jest związany z zaburzeniami równowagi hormonalnej w organizmie, niewłaściwym funkcjonowaniem układu krążenia i nieprawidłowościami w obrębie tkanek tłuszczowych i łącznych. Nie jest on chorobą, świadczy jednak o pewnych nieprawidłowościach zachodzących w organizmie.

Dlaczego na cellulit skarżą się głównie kobiety? Winą za jego powstawanie obarcza się hormony – estrogeny oraz symptomy, jakie występują w okresie burzy hormonalnej. Sprawia to, że skórka pomarańczowa to przypadłość zarówno kobiet otyłych jak i szczupłych. O jego powstawaniu decydują także nasze geny – rodzimy się z określoną ilością komórek tłuszczowych, czyli adipocytów. W trakcie życia nie produkujemy ich, ale to właśnie geny będą decydować o tym, ile tłuszczu będzie odkładał nasz organizm i gromadził w adipocytach.

Najnowsze badania ustaliły powody kształtowania się cellulitu, do których należą m.in,. twardnienie przegród tkanki łącznej zbudowanych z kolagenu, co powoduje powstawanie charakterystycznych zagłębień w skórze. Przy twardnieniu przegród występuje ich kurczenie się, co prowadzi do blokowania się naczyń krwionośnych i limfatycznych. Z czasem w naczyniach krwionośnych mogą powstawać zatory, co przyczyni się do tego, że skóra będzie wyglądać na opuchniętą. Kolejną przyczyną jest przesuwanie się komórek w niżej położone warstwy skóry, przez co proces pogłębiania się nierówności ciągle postępuje.

Na powstanie cellulitu ma wpływ sposób odżywiania i tryb życia. Jego powstawaniu sprzyja m.in. spożywanie smażonych oraz ostro przyprawionych dań, blokujące wydalanie toksyn z organizmu, niewystarczające spożycie wody, nadużywanie kawy i papierosów, wprowadzanie restrykcyjnych diet. Niemałe znaczenie ma także dobór antykoncepcji a także słabe krążenie krwi spodowowane siedzącym trybem życia i stresem.

Terapia Dr. Nona na cellulit:

Pierwszym krokiem w walce z cellulitem jest poranny prysznic z dodatkiem Żelu do mycia ciała “Halo-gel” Dr Nona, który nakładamy na ciało i masujemy je przez ok. 2,3 minuty za pomocą szorstkiej gąbki w miejscach, w których występuje cellulit.
Po prysznicu należy wcierać w ciało zmieloną solą do kąpieli Dr. Nona. Zabieg ten należy powtarzać od dwóch do czterech razy w tygodniu, można jednak także robić to codziennie. Następnie wklepujemy w wyżej wymienione miejsca Dynamiczny krem nawilżający Dr. Nona. Przed snem należy nałożyć na nogi Maseczkę iłową Dr. Nona i zmyć ją wodą po upływie ok. 20 minut.
Pomoże także stosowanie Balsamu tonizującego do ciała Dr. Nona, najlepiej regularnie przez miesiąc.

 

Uwaga! Każdą terapię należy dostosować do indywidualnego sposobu leczenia. Skontaktuj się z nami w celu konsultacji (info@edrnona.pl lub telefonicznie pod numer 783 20 21 24).

Zwalcz cellulit z Dr. Nona

Kosmetyczka mężczyzny

Zwalcz cellulit z Dr. Nona

Po zdrowie marsz!

Nowszy wpis