Dłonie mapą naszego ciała – masaż punktów energetycznych dłoni

dr nona

Ból to nieodłączna część naszej egzystencji. Tempo życia, stres, brak czasu na odpoczynek, wszystko to wpływa na stan naszego zdrowia a co za tym idzie różne bóle które często nam dokuczają.

Wtedy najczęściej sięgamy po wszelkiego rodzaju środki przeciwbólowe, które niestety, nie zawsze potrafią nam pomóc.

Mało znaną metodą na walkę z bólem jest masaż dłoni, który jest sposobem banalnym a wyjątkowo skutecznym. Powinien on trwać min. 10 min na jednej jak i na drugiej dłoni zaczynajac od prawej. Na dłoni znajdują się receptory odpowiadające za różne części naszego ciała. To właśnie tutaj umiejscowione są końcówki linii energetycznych, biegnące przez całe ciało. Linie te są połączone z wewnętrznymi organami i gruczołami.

Każdy ból związany jest z nieprawidłowym przepływem energii w organizmie. Podczas masażu uwalnia się energia pobudzająca pracę poszczególnych organów. Refleksologia (bo tak nazywa się ta metoda) ma jedna podstawową zaletę – masaż można wykonywać samemu, nawet podczas oglądania tv czy spaceru, nic nie kosztuje i jest naprawdę skuteczny. Używając głównie kciuka, ruchem okrężnym lub punktowym masujemy każdy centymetr skóry, przede wszystkim po wewnętrznej stronie dłoni. Leczenie poprzez uciskanie odpowiednich punktów dłoni, stóp czy głowy jest znana już od wieków i stosowane w medycynie Chińskiej czy przez Starożytnych Egipcjan.

Ludzkie ciało jest niezwykłym organizmem, w którym każdy narząd jest ze sobą połączony i zależny od siebie. Dłoń jest swego rodzaju mapą, która jest dosłownie odbiciem poszczególnych organów w ciele ludzkim. Organy leżące w danej strefie mają swoje odzwierciedlenie w konkretnym, należącym do danej strefy miejscu na stopie czy dłoni. Dlatego gdy uciskamy np. lewą dłoń wzdłuż małego palca, pobudzamy ramię, śledzionę i okrężnicę, bo znajdują się w tej samej strefie. Masowanie konkretnego refleksu to nic innego, jak drażnienie receptorów skórnych, co wywołuje szereg impulsów do głównego układu nerwowego. Dzięki temu pobudzane są ośrodki krążenia, co powoduje rozszerzenie się naczyń krwionośnych danego organu i poprawia jego ukrwienie. Zwiększa się ilość tlenu w tym obszarze, a co za tym idzie, lepsza przemiana materii, usunięcie toksyn z organizmu i zwiększenie ilości przeciwciał odpowiadające za naszą odporność.

Działanie refleksologii

  • łagodzi bóle głowy, kręgosłupa, brzucha i inne
  • uruchamia naturalny system obronny organizmu
  • likwiduje napięcia, pomaga się odprężyć
  • sprawia, że przybywa nam sił witalnych
  • poprawia krążenie krwi
  • usuwa zgagę, wzdęcia i zaparcia reguluje zaburzenia miesiączkowe

Podczas masażu dłoni warto użyć trochę kremu lub oliwki aby nawilżyć skórę i ułatwić masaż. Idealnym do tego będzie balsam tonizujący DrNona, który pobudza krążenie, usuwa zmęczenie, regeneruje i wygładza skórę. Będzie doskonałym wspomagaczem podczas tego typu zabiegów.

masaż dłoni

Dłonie mapą naszego ciała – masaż punktów energetycznych dłoni

Preparaty Dr Nona ratunkiem przy zapaleniu korzonków

Dłonie mapą naszego ciała – masaż punktów energetycznych dłoni

Rak jest grzybem… uleczalnym! – Lekarstwo w zasięgu ręki

Nowszy wpis