Olej z pestek truskawek

Kolejny olejowy eliksir młodości, jaki możemy opisać, to olej z pestek truskawek. Zdziwiona? Czytaj dalej! 

Olej truskawkowy sprawdza się przy regeneracji i codziennej pielęgnacji włosów. Ma działanie zatrzymujące procesy starzenia, a przemysł kosmetyczny stosuje ten olej w kosmetykach do makijażu. 

Jak produkuje się olej z pestek truskawek? 

Olej tłoczony jest na zimno z małych owoców – takich, jakie spotykamy w ogrodach. Olej jest koloru ciemnozielonego i ma orzechowo-owocowy zapach. Zawiera duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych (80%), przez co poleca się go głównie osobom mającym skórę suchą i dojrzałą. Olej truskawkowy zawiera również naturalne

Działanie dla skóry 

Olej truskawkowy jest bardzo łagodny. Ma właściwości nie tylko powstrzymujące procesy starzenia, ale również działanie nawilżające i ochronne – stanowi dobrą barierę przeciwko czynnikom zewnętrznym. Olej truskawkowy poprawia elastyczność skóry. Dzięki działaniu ściągającemu, olej truskawkowy można stosować przy leczeniu trądziku.

Efekt użycia oleju truskawkowego można odczuć już po pierwszej aplikacji. Skóra będzie miękka, gładka, nawilżona i ukojona. Produkt ten można stosować zarówno na noc, jak i na dzień lub jako dodatek do innych kosmetyków czy serum. Olej z pestek truskawek to również świetny środek do demakijażu dla skóry suchej i wrażliwej. Sprawdzi się jako remedium na przesuszoną skórę na łokciach czy do odżywiania skórek wokół paznokci.

Dzięki swojemu składowi, olej truskawkowy ma również właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe oraz przeciwrakowe. Produkt jest też tani i wydajny, jedyną niedogodnością może być konieczność przechowywania w lodówce.

Czytaj również: 

  1. Truskawka to kwiat
  2. Olej babassu – co to takiego?
  3. Olej kokosowy – właściwości
  4. Olej tamanu – właściwości
  5. Olejek arganowy – kosmetyczne właściwości
  6. Olejek rycynowy – właściwości
Olej z pestek truskawek

Antynowotworowe właściwości kurkumy i nie tylko

Olej z pestek truskawek

Sezam – właściwości

Nowszy wpis