Antynowotworowe właściwości kurkumy i nie tylko

anti-inflammatory-743044_640

Nie od dziś wiadomo, że zioła mają cudowne właściwości lecznicze, cenne z naszego punktu widzenia. Warto jednak wiedzieć, że niektóre z tych ziół mają również działanie antynowotworowe! 

Co wystarczy stosować codziennie, by guz przestał rosnąć i przestaje być groźny? Tak zdrowotne działanie ma: 

 • mięta
 • tymianek
 • majeranek
 • oregano
 • rozmaryn
 • bazylia

Te zioła działanie zawdzięczają temu samemu składnikowi, który nadaje im piękny aromat – terpenom. W Narodowym Instytucie Raka dowiedziono, że ekstrakt z rozmarynu wspomaga działanie chemioterapii w przypadku raka piersi.
Dobre właściwości ma też natka pietruszki i selera – te osłabiają procesy tworzenia naczyń krwionośnych, które wytwarza guz by móc się rozrastać.

Kurkuma
W kurkumie występuje cenna substancja: kurkumin, która ma silne działanie przeciwzapalne. Informacje o jej działaniu antynowotworowym poddano badaniom laboratoryjnym. Dzięki wynikom wiemy już, że kurkumin ogranicza wzrost białaczek, raka okrężnicy, wątroby, żołądka, jajników. Centrum Badań nad Rakiem w Houston udowodniło, że spożywanie 1/4 łyżeczki kurkumy dziennie sprawia, że ryzyko zachorowania na raka płuc jest 8 razy mniejsze, na raka piersi – 5 razy mniejsze, a zachorowalność na raka nerki, nawet w szkodliwych warunkach, obniża się dziesięciokrotnie.

Kurkumin nie przyswaja się w czystej postaci, dlatego tak skuteczne są mieszanki tego zioła z czarnym pieprzem lub papryką. Samo połączenie z papryką poprawia wchłanialność o 10 tys. razy!
Przepis na kurkumę? 1/4 łyżeczki + 1/2 łyżki oliwy + szczypta pieprzu. Z tego połączenia otrzymamy sos do świeżych surówek i zup. 

Imbir
Imbir to znany antyoksydant i środek działający przeciwzapalnie. Imbir ogranicza powstawanie nowych naczyń krwionośnych w obrębie guza.

Nie bez znaczenia są również szczypiorek, czosnek, cebula czy por. Dzięki zawartości siarki, osłabiają rakotwórcze działanie substancji zawartych w mięsie. Obniżają też poziom cukru we krwi, co ogranicza rozwój komórek rakowych. 

Czytaj więcej: 

 1. Rak jest grzybem… uleczalnym! – Lekarstwo w zasięgu ręki
 2. Cytryną zwalczysz raka!
 3. Mity na temat raka piersi
 4. Lekarstwo na raka zostało wynalezione! …w 1928 roku!
 5. Nowa metoda leczenia raka
 6. Leczenie raka marihuaną?

poradnik.zdrowie.pl

Tagi:
Antynowotworowe właściwości kurkumy i nie tylko

Jedz korzystnie cz.1

Antynowotworowe właściwości kurkumy i nie tylko

Olej z pestek truskawek

Nowszy wpis