Medycyna chińska – Su Dżok

Su oznacza dłoń, natomiast Dżok oznacza stopę. Metoda ta stworzona i opracowana dzięki profesorowi Prak Jae Woo. Wielu uważa jednak, że metodę tę jedynie odkrył, natomiast twórcą jest sama matka natura. 

Według chińskiej tradycji, dłonie i stopy to „centra sterowania i zarządzania” naszym zdrowiem. Przez każdy z palców przechodzi bowiem tzw. kanał energetyczny (receptory czuciowe, połączenia nerwowe). Przepływająca w nich energia krąży w obie strony: od narządu do kanału (palca) i od kanału do narządu, tak więc masaż i stymulacja konkretnych kanałów pomoże nam w walce z dolegliwościami konkretnych narządów. Co więcej, długotrwałe problemy z jednym z palców, jego cierpnięcie, ból, stany zapalne, ataki grzybiczne mogą sugerować poważniejsze zmiany w organizmie. 

Su Dżok zalicza się do jednych z najbardziej skutecznych metod leczenia, która stosowana jest na całym świecie. Fakt, że metoda ta jest praktycznie nie związana z żadnymi kosztami, w pełni naturalna, którą nie można sobie zaszkodzić sprawia, że wiedzie prym wśród niekonwencjonalnych sposobów leczenia. Su Dżok to nie tylko masowanie odpowiednich punktów na dłoniach i stopach, ale również ich ogrzewanie. Metoda leczenia przy pomocy ogrzewania przeznaczona jest szczególnie dla osób starszych cierpiących na wiele dolegliwości. Korzystają z niej osoby, które cierpią z powodu nadmiernego stresu czy bezsenności. Ogrzewania dokonuje się za pomocą specjalnych moks – jeżeli ciało nie potrzebuje tyle energii w konkretnym punkcie, wrażeniem parzenia w konkretnym punkcie daje o tym znać.

Kolejną odmianą Su Dżok jest masowanie dłoni i stóp palcami lub specjalną pałeczką masującą z przypomocą dodatkowych substancji. Popularnością cieszy się łączenie ten metody medycyny chińskiej ze składnikami Morza Martwego. Krem dynamiczny z kompleksem łączącym minerały Morza Martwego, żyjącą w nim komórkę (tzw. archebakteria) w połączeniu z masowaniem kanałów energetycznych daje efekty już w ciągu kilku chwil.

Ciekawostki o medycynie chińskiej: 

  • Medycyna chińska ma co najmniej 3 tysiące lat i stosowana jest już na całym świecie.
  • Medycyna chińska dawna i obecna wywodzą się z filozofii taoistycznej.
  • Podstawą medycyny chińskiej są: masaże, akupunktura, receptury ziołowe, dieta i odpowiedni sposób przygotowywania posiłków. 

 

 

Medycyna chińska – Su Dżok

Jak ćwiczyć z hula hoop?

Dlaczego maseczka iłowa Dr Nona jest wyjątkowa?

Dlaczego maseczka iłowa Dr Nona jest wyjątkowa?

Nowszy wpis