Jak ćwiczyć z hula hoop?

Chyba każda szukająca sposobu na płaski brzuch kobieta natknęła się w końcu na informacje o cudownym działaniu zwykłego hula hoop. Czy faktycznie działa? Jak ćwiczyć z hula hoop, żeby spalić tłuszcz? 

Za oceanem ten rodzaj ćwiczeń nazywany jest hoopnotica. Mimo, że wydaje się zabawny, może z czasem przynieść rezultaty. Uwaga! Nie jest to zwykłe kręcenie kołem. Prawdziwy trening polega na ruchach tanecznych połączonych z ćwiczeniami wzmacniającymi. Swoje modelujące działanie trening ten zawdzięcza pracy mięśni brzucha, choć samym kołem można kręcić na ramionach czy nogach. Godzinny trening pomoże nam spalić do 420 kalorii.

Jakie hula hoop kupić? 

Na początek warto wybrać proste koło z szeroką obręczą – będzie nam zdecydowanie łatwiej nim kręcić. Z czasem warto uczyć się kręcenia kołem wraz z jego przemieszczaniem do góry talii i w dół do bioder. Później trening można przenieść na inne partie ciała. Gdy takie ruchy nie będą sprawiały trudności, można zakupić koło z ciężarkami i wypustkami lub o mniejszej średnicy. Cięższe koła wymuszą większy wysiłek, a mniejsze sprawią, że ćwiczenia będą intensywniejsze. Ćwiczenia z kołem są bezpieczne, mogą je wykonywać osoby w każdym wieku. Będą również świetną rozgrzewką przed właściwym treningiem siłowym.

Jak ćwiczyć z hula hoop?

Po co używać kremu na noc?

Jak ćwiczyć z hula hoop?

Medycyna chińska – Su Dżok

Nowszy wpis