Magiczne aromaty „Dr.Nona” oraz kilka praktycznych porad stosowania perfum

perfumy

Jak działają perfumy?
Ludzie od dawna przypisują zapachom magiczne siły, które nie tylko dają nam przyjemność i mają władze nad naszymi wspomnieniami, ale bezpośrednio wpływają na nasze zdrowie i stan emocjonalny.

Zgodnie ze słowami Coco Chanel: „Używaj perfum wszędzie tam, gdzie chcesz być całowana”.
Dlatego w produktach perfumeryjnych firmy „Dr.Nona” wykorzystane są olejki aromaterapeutyczne o mocnym działaniu leczniczym, między innymi:

  • wyciszające: olejki lawendy, rumianku i melisy;
  • pobudzające: pieprzowy, goździkowy i geraniowy;
  • afrodyzjaki: rozmarynowy, ylangowy, imbirowy i inne.

Po przez zmysł węchu, aktywne komponenty olejków eterycznych mają bezpośredni wpływ na pewne struktury mózgu. Dlatego działanie produktów perfumeryjnych jest natychmiastowe. Poprawia się nam humor i zaczynamy gromadzić pozytywne emocje.

Dzieje się tak, dlatego, że strefa węchowa jest mocno związana ze strefą limbiczną i obszarami mózgu, które kontrolują prace układu nerwowego, endokrynologicznego, odpowiadają za prace wszystkich hormonów naszego organizmu. System limbiczny jest związany z naszymi reakcjami emocjonalnymi, pamięcią, pożądaniem, intuicją.
Bardzo ważne jest to, że nawet u ludzi z zaburzeniami węchu, te produkty są bardzo efektywne.
Człowiek to zagadkowe, złożone i harmonijne stworzenie natury, które istnieje w trzech wymiarach: Ciało, Duch, Energia. Te trzy systemy są tak mocno połączone między sobą, że zaburzenie pracy jednej z nich wywołuje poważne problemy w dwóch pozostałych.
Linia perfumeryjna „Dr.Nona” działając na trzech poziomach: mentalnym, fizycznym, energetycznym, pomaga stworzyć aurę człowieka sukcesu.
Psychologicznie wprowadza nas w nastrój magii, spełnienia marzeń, pozytywnie nastrajają, daje radość i zdrowie.

Jak pachnieć dłużej?

Czasami po dłuższym czasie stosowania jednego rodzaju perfum wydaje nam się, że szybciej się ulatniają, nie pachną. Węch jest tak doskonałym zmysłem, że szybko przyzwyczaja się do znanych sobie zapachów i w konsekwencji przestajemy je czuć.
Jak więc pachnieć dłużej?
Stosujmy perfumy i dezodoranty od razu po kąpieli dopóki ciało jest rozgrzane i wilgotne – aromat utrzyma się dłużej.
Przechowujmy perfumy poza zasięgiem światła i ciepła w starannie zamkniętym flakonie.

Jak używać perfum?
Ciepło skóry powoduje, że perfumy oddają cały zapach, dlatego nakładamy je tam, gdzie naczynia krwionośne znajdują się tuż pod skórą – skronie, szyję, nadgarstki, miejsce między piersiami. Nie wolno rozcierać perfum na skórze po zastosowaniu. To „rani” subtelny aromat i zmniejsza jego trwałość.
Fajnym sposobem jest, rozpylić pachnącą mgiełkę przed sobą i wejść w nią. Będziemy wyjątkowo dyskretnie otulone zapachem.
Perfumując ubrania róbmy to od strony wewnętrznej, żeby nie zostały ciemne plamki na jasnych tkaninach. Najdłużej aromat się utrzymuje na szalikach i chustach.
Aromaty dobrze się utrzymują na włosach.
Kropelka perfum na poduszce zapobiega bezsenności.
Parę kropel dodane do kąpieli z solą ylang-ylang firmy „Dr.Nona” stworzą niepowtarzalną atmosferę w łożu małżeńskim.
Dlatego warto wypróbować na sobie magie perfum „Dr. Nona”

Magiczne aromaty „Dr.Nona” oraz kilka praktycznych porad stosowania perfum

Do szkoły z produktami Dr. Nona

Magiczne aromaty „Dr.Nona” oraz kilka praktycznych porad stosowania perfum

Wysokotłuszczowa dieta uszkadza neurony podwzgórza

Nowszy wpis