Jedzenie leczy!


Nie od dziś słyszy się ciągłe informacje o leczeniu poprzez… jedzenie! Pojawiają się informacje, że spożywanie konkretnych posiłków lub odstawienie niektórych elementów ma wpływać pozytywnie na nasze zdrowie. My potwierdzamy i podpowiadamy, jak jeść by czuć się lepiej. 

Istnieje kilka prostych zasad, dzięki którym z pewnością jedzenie będzie mogło lepiej oddziaływać na nasze ciało. Czasem drobne nawyki żywieniowe, na dodatek całkiem smaczne, potrafią zmienić samopoczucie o 180 stopni! 

  1. Jedz wolniej! To nie nowość, ani nie tajemnica, jednak w związku z szybkim tempem życia zapominamy, że trawienie rozpoczyna się już w jamie ustnej. Powolne i dokładne przeżuwania ułatwia wchłanianie składników odżywczych i redukuje ilość odkładającej się tkanki tłuszczowej. 
  2. Nie popijaj swoich posiłków! Niestety, ten przykry nawyk nie poprawia wcale naszego procesu trawienia, a wręcz prowadzi do wzdęć i zaparć. Pij na pół godziny przed posiłkiem lub na godzinę po nim. 
  3. Nie podjadaj wieczorami! Brzmi jak banał, jednak ta złota zasada działa naprawdę skutecznie. Organizm przyzwyczaja się do indywidualnego trybu życia, dlatego tez jeżeli nie masz możliwości wytrzymać jedząc po raz ostatni o godzinie 18 staraj się, by posiłek przyjąć nie później niż 3 godziny przed snem. 
  4. Zmniejsz liczbę słodyczy szczególnie, jeżeli nie możesz powstrzymać się od codziennej porcji czekolady. Nie odstawiaj jednak całkiem ulubionych przekąsek, a systematycznie zmniejszaj ich ilość na rzecz orzechów, pestek, warzyw czy owoców. 
  5. Kupuj z głową, staraj się sięgać po produkty jak najmniej przetworzone. Warto próbować stosować się do zasady: jedz to, co normalnie jesteś w stanie złapać, złowić lub zebrać. 

Specyficzny sposób jedzenia może pomagać nam na wiele dolegliwości. W jednym z artykułów udowadnialiśmy,że Migrena powodowana jest przez dietę, a w innym pojawiły się informacje, że Rak jest grzybem… uleczalnym! i to nie jest mit! 

Super jedzenie – spirulina to kolejny z tematów, który wzbudził nasze zainteresowanie. Dowodów na zbawienne działanie zdrowej diety jest wiele, teraz wystarczy tylko zacząć zdrowo jeść! 

Jedzenie leczy!

Pestki z dyni – kapsułki zdrowia

Jedzenie leczy!

Parafina – co warto wiedzieć?

Nowszy wpis