Domowe sposoby na rozdwojone końcówki

summerfield-336672_640

Mówi się, że nie ma sposobu na wyleczenie zniszczonych końcówek włosów prócz ich podcięcia. A co, jeżeli podcięte włosy znów wyglądają na zniszczone? Jak domowymi sposobami zapobiegać rozdawaniu się końcówek włosów? 

Czynniki, które wpływają na rozdwajanie się końcówek włosów, można podzielić na trzy grupy:

  • mechaniczne
  • chemiczne
  • środowiskowe

Do czynników mechanicznych, które powodują problem, zaliczamy tarcie, np. ręcznikiem w trakcie suszenia, czy wysoka temperatura suszenia lub stylizacji. Czynniki chemiczne to głównie farbowanie, zabiegi fryzjerskie (np. trwała ondulacja), lakiery do włosów, maski, odżywki. Do kategorii czynników środowiskowych należą przede wszystkim słona woda, wiatr, mocne słońce, mróz.

Domowe sposoby na walkę z rozdwajającymi się końcówkami

By włosy wyglądały pięknie i zdrowo również na końcach, czyli w najstarszej części włosa, warto zmodyfikować nieco swoją codzienną rutynę. Przede wszystkim ogranicz czynniki, które niszczą włosy – zmniejsz temperaturę w prostownicy czy lokówce i zrezygnuj z mocnego wycierania włosów ręcznikiem. Jeżeli decydujesz się na farbowanie włosów pamiętaj, że im mocniejsza zmiana, tym większe obciążenie dla włosów. Jeżeli farba jest niezbędna zamień domowe farbowanie na zabieg w specjalistycznym gabinecie fryzjerskim – zyskasz pewność, że stosowane produkty są najwyższej jakości oraz że są stosowane w odpowiedni sposób.

Również to, jak myjesz włosy, ma ogromne znaczenie. Stosowanie zbyt zimnej lub zbyt gorącej wody nie wpływa dobrze na ich stan. Do codziennego mycia włosów korzystaj z letniej wody, a szampon wmasowuj głównie w skórę skalpu – spływający szampon wystarczająco oczyści włosy. W trakcie spłukiwania nie pocieraj włosów o siebie i staraj się być maksymalnie delikatną.

Przepis na piękne włosy za pomocą domowych środków

  • Kompresy z oleju rycynowego 
2 łyżki oleju rycynowego podgrzej i wmasuj w same końcówki włosów. Po nałożeniu owiń włosy ręcznikiem i po godzinie czasu dokładnie zmyj.
  • Okład
Domowy okład odżywczy składa się z żółtka jajka, łyżki bezbarwnej henny i łyżki oleju. Mieszankę nanosimy na całe włosy na godzinę i nosimy pod folia lub czepkiem kąpielowym. Po tym czasie zmywamy.
  • Maska
Żółtko roztrzepujemy i dodajemy kroplę oleju z korzenia łopianu i kroplę soku z cytryny. Nakładamy na włosy i trzymamy przez 30 min, a następnie dokładnie zmywamy.
  • Regeneracja na słodko
Przygotuj mieszankę w postaci: banana, trzech łyżek jogurtu naturalnego, łyżki miodu, pół łyżeczki oleju kokosowego i kilku kropel soku z cytryny. Nałóż na włosy, owiń folią, folię owiń ręcznikiem i tak noś przez 15 min.
  •  Olej kokosowy na włosy 
Olej kokosowy nakładamy na włosy zawsze po pogrzaniu (zmieni się jego konsystencja na bardziej płynną). Odrobinę wetrzyj w skórę głowy i nałóż sporą warstwę na włosy. Najlepsze efekty uzyskuje się pozostawiając taką mieszankę na całą noc. Po noszeniu należy dokładnie umyć głowę szamponem. Więcej: Olej kokosowy – właściwości.
Domowe sposoby na rozdwojone końcówki

Olej tamanu – właściwości

Domowe sposoby na rozdwojone końcówki

Czym jest koenzym Q10?

Nowszy wpis