Sok z trawy

Sok z trawy to kolejna nowinka. Coraz częściej można słyszeć, jak zbawienne działanie ma ten napój. Sprawdzamy, jakie są zalety picia soku z trawy. 

Właściwości soku z trawy są bardzo szerokie. Przede wszystkim oddziałuje na nasz organizm przywracając równowagę kwasowo-zasadową. Jest to ważne z uwagi na stan naszego zdrowia – ta zaburzona równowaga może prowadzić do licznych przypadłości, jak np. zapalenie stawów, migreny, depresje, problemy z układem trawiennym, ogólne złe samopoczucie. Uważa się, że problem zaburzonej równowagi kwasowo-zasadowej dotyczy aż 80% Polaków. Z uwagi na ważność zachowania równowagi, ważnym jest pewien składnik trawy: chlorofil. Chlorofil, który odpowiedzialny jest za odkwaszanie organizmu, odpowiada również za:

  • oczyszczanie organizmu z toksyn
  • działa przeciwzapalnie
  • ma właściwości energetyczne
  • poprawia stan krwi i wspomaga walkę z anemią, dotlenia krew
  • przyśpiesza gojenie się ran i poparzeń
  • neutralizuje nieprzyjemny zapach z ust i zapach potu

Tych właściwości jest jednak więcej. Sok z trawy odżywia organizm na poziomie komórkowym. Tłoczony sok z trawy jęczmiennej nie zawiera w sobie błonnika trawiastego, który nie jest przyswajalny przez ludzki organizm. Innym produktem jest dokładnie rozdrobniona trawa – taka będzie miała działanie oczyszczające, jednak ciało ludzkie nie przyswoi z niej żadnych składników.

Enzymy są niezwykle potrzebne dla organizmu. Odpowiadają one za produkcję energii, oddychanie, trawienie i wiele innych – bez nich człowiek nie byłby w stanie funkcjonować. Jeżeli nie mamy wystarczającej ilości enzymów organizm kieruje je tam, gdzie są niezbędne. Najczęściej odbywa się to kosztem odporności. Zapas enzymów możemy odnawiać jedząc surowe warzywa i owoce, a także pijąc świeżo wyciskane soki. Sok z trawy posiada te niezwykle cenne składniki.

Oprócz enzymów, sok z trawy bogaty jest również w witaminy, aminokwasy, makroelementy i mikroelementy, a z uwagi na płynną formę soku są one bardzo łatwo przyswajalne. W soku z trawy znajdziemy również antyoksydanty, czyli składniki niezbędne w zwalczaniu wolnych rodników, procesów starzenia, a także w przypadku profilaktyki raka.

Działanie oczyszczające
Działanie oczyszczające soku z trawy jęczmiennej jest odczuwalne wewnątrz i widoczne na zewnątrz. Dzięki piciu soku z trawy możemy w wyniku oczyszczania się organizmu z toksyn raz na zawsze pożegnać się z łuszczycą, trądzikiem, pomożemy w leczeniu atopowego zapalenia skóry. Poprawi się nam ogólny wygląd cery.

Wewnętrznie picie soku z trawy powoduje normalizację poziomu cukru we krwi, wpływa pozytywnie na układ trawienny przeciwdziałając np. zaparciom. Pomaga w walce z alergią, a także wpływa pozytywnie na nastrój pomagając tym samym w przypadkach stanów depresyjnych dodając jednocześnie energii.

[źródło: jemzielone.com.pl] 

Sok z trawy

Seitan, czyli chińskie mięso

Sok z trawy

Piękno płynie z wnętrza!

Nowszy wpis