Oczyszczanie – woda z cytryną i imbirem

Oczyszczanie, czyli usuwanie toksyn z organizmu, to pewnego rodzaju „zabieg”, który powinniśmy wykonywać regularnie. Dzięki kilku łatwym przepisom, możemy samodzielnie i bez żadnego ryzyka pomóc naszemu organizmowi w pozbyciu się szkodliwych substancji, a nawet metali ciężkich. 

Oczyszczanie z toksyn to często bagatelizowany sposób na przywrócenie sobie zdrowia, dobrego samopoczucia i piękna. To, co osiągniemy dzięki oczyszczaniu, opisane zostało w osobnym artykule: Oczyszczamy organizm z toksyn.

Jednym ze skutecznych sposobów na oczyszczenie jest picie ciepłej wody z cytryną. Ten prosty i przyjemny sposób na początek poranka będzie miał same pozytywne skutki. Jeżeli lubisz odkrywać nowe smaki, zainteresuje Cię zapewne wariant tej metody: woda z cytryną i imbirem!

Jak oczyścić organizm?

Domowy przepis na tę recepturę jest bardzo prosty:

Przygotuj wodę, imbir (kawałki lub sproszkowany), cytrynę i ewentualny cynamon do smaku. Wszystko połącz i przegotuj na małym ogniu przez około 10 min. Sok z cytryny dodaj już na końcu, po zdjęciu mieszanki z ognia.

Właściwości imbiru

Dzięki imbirowi, żołądek zostaje pobudzony do uwolnienia soków trawiennych. To wpływa pozytywnie nie tylko na sam proces trawienia, ale również pozwala zwalczyć problemy ze wzdęciami. Zarówno imbir, jak i cynamon, pomagają przyśpieszyć metabolizm, powoduje uczucie sytości, zwiększa koncentrację, usuwa zmęczenie. Wodę z sokiem z cytryny i z imbirem najkorzystniej jest wypić na pół godziny przed pierwszym posiłkiem dnia.

Inne sposoby na oczyszczenie:

Oczyszczanie – woda z cytryną i imbirem

Piękno płynie z wnętrza!

Oczyszczanie – woda z cytryną i imbirem

Rabarbar

Nowszy wpis