Co nam daje sól z Morza Martwego?

Wszyscy zachwalają jej działanie, a ilość artykułów na temat zbawiennych skutków stosowania soli Morza Martwego w sieci jest ogromna. Dlaczego jednak tak warto korzystać z tych soli? 

Na samym początku warto zrozumieć, jak działa nasz organizm w trakcie kąpieli. Okazuje się bowiem, że przy każdej kąpieli na zasadzie wymiany jonowej nasz organizm czerpie składniki z wody. By ciało pobierało składniki intensywniej, należy zwiększyć stężenie roztworu kąpielowego. Zwiększając je do np. 3%, wywołujemy proces intensywniejszej wymiany jonowej, kiedy to organizm opuszczają produkty przemiany materii i toksyny, a wchłaniane są substancje i minerały o korzystnym działaniu.

Sól Morska naturalnie pozyskana jest wyjątkowa, ze względu na stężenie składników w niej zawartych. Ogromne znaczenie ma duża ilość składników, takich jak: krzem, wapń, magnez, potas, żelazo, jod, glin, brom i wielu innych. To dzięki nim sól potrafi wspomóc procesy życiowe organizmu, wzmacniać i regenerować skórę, poprawiać cyrkulację krwi, przyśpieszyć przemianę materii. Sole Morza Martwego mogą łagodzić również bóle mięśniowo – stawowe, przyśpieszyć gojenie się ran, mogą również mieć działanie antyseptyczne, antyalergiczne i przeciwzapalne.

Dodatkowo sole wzbogacone o dodatkowe olejki eteryczne sprawiają, że zakres działania zostaje znacznie poszerzony. Dr Nona oferuje możliwość zakupu aż 4 różnych soli z Morza Martwego w postaci Kwartetu.

Co ciekawe sole w połączeniu z olejkiem, oliwą lub balsamem mogą stanowić świetny peeling. Dodatkowe zastosowania soli to:

  1. Kompresy
  2. Płukanki
  3. Owijanie materiałem nasiąkniętym solami
  4. Irygacje
  5. Hartowanie
  6. Proszek do zębów.

Warto skontaktować się ze specjalistą jeszcze przed stosowaniem soli do kąpieli.

Co nam daje sól z Morza Martwego?

Chemia w kosmetykach

Co nam daje sól z Morza Martwego?

Jak prawidłowo nakładać maseczkę?

Nowszy wpis