Jak prawidłowo nakładać maseczkę?

Maseczka potrafi pomóc naszej skórze jak żaden inny zabieg. Jej dużą zaletą jest możliwość samodzielnego wykonania w domu. Jednak sposób nałożenia produktu może mieć duże znaczenie. Jak nałożyć maseczkę by dała nam jak najwięcej korzyści? 

Maseczki są powszechnie dostępne w postaci gotowych do nałożenia produktów. Warto przy zakupie różnych specyfików dokładnie zapoznać się nie tylko z instrukcją stosowania, ale również ze składem. Maseczka przez dłuższy czas ściśle oddziałuje na naszą skórę dlatego też warto upewnić się, że wśród składników produktów nie znajdują się zbędne konserwanty, koloranty czy chemiczne środki powodujący konkretny zapach. Wszystko to można osiągnąć sposobami naturalnymi. Warto jednak pamiętać, że minimalna ilość konserwantów może okazać się konieczna, by produktu nie należało przechowywać w specjalnych warunkach (np. w lodówce) i to przez krótki czas.

O czym warto pamiętać jeszcze przed użyciem samej maseczki? 

Dokładne oczyszczenie skóry twarzy i szyi jest niezbędne przed rozpoczęciem samego zabiegu. Przy oczyszczaniu zacznij od dokładnego zmycia makijażu, następnie przemyj twarz tonikiem. Wysusz ją i upewnij się, że opakowanie maseczki zostało dokładnie przeczytane.

Zwróć uwagę na włosy – zwiąż je i zabezpiecz czepkiem lub opaską – włosy mogą przybrudzić się i przykleić do twarzy pokrytej maseczką.

Pamiętaj, by maseczkę nakładać wieczorem, najlepiej przed snem (gdy nie planujemy już żadnych wyjść). To właśnie wtedy nasza cera zaczyna „odpoczywać” i regenerować się. Dodatkowo niektóre z maseczek mogą wywołać delikatne zaczerwienienie twarzy, warto skórze dać czas na regenerację po zabiegu.

Jak nałożyć maseczkę? 

Wbrew krążącym opiniom najlepiej maseczkę nakładać własnymi palcami. Ciepło ciała pomoże rozprowadzić produkt na twarzy i rozgrzeje go – wiele z maseczek ma najlepsze działanie w momencie wyższej temperatury i wilgoci, dlatego też można połączyć ją z relaksacyjną kąpielą. Produkt wystarczy nakładać począwszy od czoła, skupiając się później na policzkach, brodzie i szyi. Unikaj nakładania kosmetyku na skórę pod oczyma, na powieki i usta – te delikatne rejony mogą gwałtownie zareagować na mocne działanie maseczki.

W trakcie noszenia maseczki najlepiej jest odprężyć się i nie wykonywać mimiki. Mięśnie twarzy powinny być rozluźnione, a Ty sama odprężona. Dzięki temu maseczka zadziała nie tylko na skórę, ale również na psychikę pomagając się odprężyć i zrelaksować.

Maseczkę na twarzy należy trzymać zgodnie z instrukcją producenta. Najczęściej jest to czas 10-15 min, ten czas dotyczy też z reguły maseczek domowych.

Jak ściągnąć maseczkę? 

Zabieg kończymy zdejmowaniem maseczki. Sposób zawsze opisany jest na opakowaniu produktu i warto się do niego zastosować. Najczęściej będą to zwykłe zdjęcie maski, starcie jej wacikiem lub spłukanie wodą. Do dokładnego obmycia twarzy z produktu warto użyć mleczka lub innego delikatnie myjącego kosmetyku.

Co po maseczce?

Zabieg warto zakończyć nałożeniem kremu. Tutaj w zależności od potrzeb skóry można skorzystać z kremów kojących, nawilżających. Delikatna warstwa takiego kosmetyku pozwoli skórze „odpocząć”.

Jakie produkty polecamy? 

Po raz kolejny: naturalne! Im mniej w kosmetyki chemii, tym lepiej dla naszej skóry. Warto pamiętać, że to właśnie skóra jest naszą barierą ochronną na co dzień przed zanieczyszczeniami naszego otoczenia. To ona zmaga się z zanieczyszczonym powietrzem, kosmetykami, czy nawet wodą czyszczoną w sposób chemiczny. Zabiegi pielęgnacyjne nie powinny więc być kolejnym obciążeniem, a faktycznym oczyszczeniem i odżywieniem – to jest sekret pięknej cery nawet bez makijażu.

Szczególnie godna uwagi jest maseczka, której skład oparto na iłach z Morza Martwego (o jej właściwościach więcej dowiesz się TUTAJ). Kremy, których składnikiem są składniki Morza Martwego wzbogacone o olejki eteryczne, będą idealnym wykończeniem zabiegu. Kremy godne uwagi, które mają gwarantowane korzystne oddziaływanie na skórę i nie tylko (tzw. dermokosmetyki – kosmetyki o właściwościach leczniczych) znajdują się TUTAJ.

 

Tagi:
Jak prawidłowo nakładać maseczkę?

Co nam daje sól z Morza Martwego?

Jak prawidłowo nakładać maseczkę?

Jak schudnąć z brzucha?

Nowszy wpis