Domowe sposoby na przebarwienia

Plamy, piegi, przebarwienia są powodowane przez różne czynniki. Czasem powodem ich pojawiania się może być choroba, np. nadczynność tarczycy, a czasem może to być konsekwencja stosowania, np. hormonalnej metody antykoncepcji.

Powody powstawania przebarwień mogą być związane również z działaniem substancji zawartych w lekach, kosmetykach czy substancjach myjących. Również okres menopauzy czy czas podejmowania kuracji hormonalnych ma znaczący wpływ na to, jak wygląda nasza skóra.

Ostuda to zmiana skórna, która jest odwracalna. Może wiązać się ze stosowaniem doustnych środków antykoncepcyjnych, ale może być też uzależniona od okresu menopauzy, zapalenia przydatków czy przy przewlekłej chorobie wątroby.

Plamy soczewicowe, o ile nie powstają w wyniku procesów starczenia, z reguły samoistnie znikają.
Niektóre ze zmian, szczególnie jeżeli są to przebarwienia typowo słoneczne i samoistnie znikające, możemy nieco wybielić. W tym celu z powodzeniem można stosować domowe produkty, z których można wykonać domowe kosmetyki wybielające.

Domowe kosmetyki wybielające

Mleczko wybielające to bardzo popularna receptura. Potrzebny będzie ogórek ze skórką i maślanka. Ogórka kroimy w plastry i wrzucamy do maślanki. Mieszankę pozostawiamy na 3 godziny i po tym czasie możemy nanosić na twarz wacikiem, stosując przy okazji delikatny masaż.

Jeżeli masz dostęp do ziół, możesz wykorzystać 25 części kwiatu podbiału, 15 części ziela ruty i 50 części rdestu ptasiego. Mieszankę odmierzaj łyżkami: na jedną łyżkę przysługuje szklanka wody. Całość należy wygotować przez 5 min, a po odcedzeniu płyn można nanosić wacikiem na zmienione kolorystycznie miejsca. Wywar ziołowy na plamy to naturalny i skuteczny sposób na ich wybielenie.

Fanki białego wina ucieszą się z jego alternatywnego zastosowania. Wystarczy butelką wina białego zalać 2 łyżki pokrzywy z łyżką utartego chrzanu. Całość należy zakryć i odstawić na 14 dni. W efekcie tego otrzymamy domowy tonik z wina na przebarwienia.
Jeżeli jesteście zwolenniczkami maseczek, mamy recepturę na skuteczną i prostą maseczkę wybielającą. Wystarczy zmieszać 3 łyżki mąki ziemniaczanej z łyżką soku z cytryny i łyżką maślanki. Taką mieszankę nakładamy bezpośrednio na twarz na 10 min i zmywamy.

O czym warto pamiętać przy stosowaniu domowych kosmetyków?

Jeżeli kosmetyki wyrabiamy samodzielnie z produktów dostępnych w domu pamiętajmy, żeby składniki te były pewne, naturalne i świeże. Gotowe mikstury stosujemy i wyrzucamy – praktycznie wszystkie te receptury nie zachowują swoich właściwości w czasie przechowywania.

Maseczki warto zmywać letnią wodą, można wykorzystać do tego wodę mineralną.

Domowe sposoby na przebarwienia

Witamina A w produktach Dr Nona

Domowe sposoby na przebarwienia

Dlaczego wstajesz niewyspana?

Nowszy wpis