Marokański Rytuał Hammam – oczyszcza i odnawia

Savon beldi in the the Hammam to wash and clean the body

Marokański oczyszczający Rytuał Hammam

Słowo “hammam” oznacza turecką saunę. W przeciwieństwie do europejskiej sauny utrzymuje się w niej temperaturę w okolicach 37-42 stopni, dzięki temu jest znacznie przyjemniejsza i nie działa drastycznie na osłabiony organizm. Sam rytuał może trwać nawet do dwóch godzin. Wykonuje się go w celu odnowy i oczyszczenia ciała.

Inspirując się zbiegami, które wykonuje się w tureckiej saunie, skomponowaliśmy zestaw kosmetyków do wykonania domowego rytuału Hammam.

Sposób wykonania zabiegu

  • Weź ciepłą kąpiel lub prysznic, dzięki czemu zmiękczy się skóra i otworzą pory.
  • Na rękawicę Kessa nałóż odrobinę czarnego mydła i powoli, delikatnie masuj ciało okrężnymi ruchami. (Z każdym kolejnym zabiegiem masaż może być coraz bardziej intensywny. Ważne, by na początku nie przesadzić z tarciem, jeśli skóra nie jest przyzwyczajona do takiego traktowania.) Czarne mydło doskonale oczyszcza skórę oraz usuwa martwy naskórek, a masaż rękawicą Kessą pobudza krążenie.
  • Po spłukaniu piany i osuszeniu ciała ręcznikiem należy wmasować w skórę naturalny olej arganowy, który działa ujędrniająco i regenerująco.

 

Efekty

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu – skóra jest wyraźnie gładsza i przyjemniejsza w dotyku, koloryt jest ujednolicony. Dodatkowo każdorazowe użycie rękawicy Kessa do masażu poprawia krążenie, a co za tym idzie, dodaje energii i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Regularne stosowanie rytuału Hammam gwarantuje zapobieganie cellulitu, a nawet usuwanie już istniejącego. Złuszczanie martwego naskórka i oczyszczanie porów z użyciem Savon Noir jest bardzo ważne zimą, gdy skóra jest szczelnie zakrywana materiałami i nie może swobodnie oddychać. Systematyczny masaż skóry olejem arganowym zapobiega powstawaniu rozstępów oraz przyspiesza gojenie już istniejących. Zatrzymuje wodę w skórze, dzięki czemu jest ona idealnie nawilżona i ujędrniona. Wypróbuj rytuał Hammam, efekty są tego warte.

asd

Marokański Rytuał Hammam – oczyszcza i odnawia

Fałszywe soki. Uważaj, co pijesz! Dowiedz się, jaki sok wybrać.

Marokański Rytuał Hammam – oczyszcza i odnawia

8 podstawowych zasad pielęgnacji skóry w czasie zimy!

Nowszy wpis