DNA w krysztale

Zamknięcie własnego DNA w krysztale to łącznie pożytecznego z pięknym. Zamknięcie w krysztale chroni próbkę przed środowiskiem zewnętrznym. Materiał zamknięty w ten sposób nadaje się do dalszej analizy.

Taki produkt oferuje nowa, polska firma. Okazuje się, że są zainteresowani zakupieniem nietypowej biżuterii. Jednak to, co wyróżnia firmę, to zamknięcie faktycznego DNA, które można później poddać dalszemu badaniu. DNA zamykane jest w probówce, którą później można z łatwością otworzyć. Założycielką firmy jest Anna Supernat, doświadczony biotechnolog.

Do czego może przydać się zamknięte w krysztale DNA?

Prócz roli nietypowej biżuterii, takie zachowane DNA może mieć znaczenie np. przy identyfikacji zwłok. DNA może posłużyć przeprowadzeniu badań bez fizycznej obecności samego pacjenta. Co ważne, zachowanie DNA z wczesnej fazy życia sprawia, że mamy fragment, który nie uległ mutacjom wynikającym z procesów starzenia. Założycielka firmy gwarantuje, że taka biżuteria ma 100 lat trwałości.

Sam proces wytworzenia DNA w krysztale to okres maksymalnie 4 tygodni, jednak faktycznie, gdy nie ma żadnych opóźnień, proces można ukończyć w zaledwie 5 dni.

źródło: https://biotechnologia.pl/biotechnologia/aktualnosci/o-dna-zakletym-w-krysztal-rozmowa-z-pania-anna-supernat-kierowniczka-w-firmie-biocrystal,1145 

Tagi:
DNA w krysztale

Domowe sposoby na pielęgnację ust

DNA w krysztale

Jak skutecznie stosować krem do rąk?

Nowszy wpis