„cellulit w płynie”, Ty też go pijesz?

cellulit w płynie?

Czy słowa, że kawa z mlekiem to „cellulit w płynie” mogą być prawdą?

Kofeina zawarta w kawie, jak wiadomo jest dobrym przyśpieszaczem przemiany materii. Kawę często stosuje się w zabiegach kosmetycznych zwalczających cellulit, na przykład do Body wrapping (zobacz, jak należy go wykonać, klikając tutaj). Wypicie znacznej ilości kawy może mieć działanie odwadniające na nasz organizm, przez co cellulit staje się bardziej widoczny.

Kawa z mlekiem

Mleko zawiera kwasy tłuszczone nasycone oraz laktozę. Kwasy nasycone sprzyjają powstawaniu podskórnej tkanki tłuszczowej, natomiast laktoza to tak zwany „cukier mleczny”. Może on powodować dolegliwości układu pokarmowego oraz sprzyjać gromadzeniu tłuszczu.

Jeśli twoja ulubiona kawa, to ta z mlekiem, a na dodatek często ją pijesz. To eliminacja mleka z kawy może mieć zbawienny wpływ na twoje ciało i zmniejszyć powstawanie tkanki tłuszczowej. Czarna kawa może mieć jeszcze większy efekt, gdy połączysz ją z dodatkami usprawniającymi metabolizm np. cynamonem. Dodanie do niej rozgrzewających przypraw to także świetny pomysł. Kawa po Irlandzku, kawa korzenna, a może kawa z…chilli? Oderwanie się od rutynowej kawy z mlekiem to nie tylko ukłon w stronę własnego zdrowia, ale także podróż w nowe i ciekawe doznania smakowe.

Czy tylko mleko jest winowajcą?

Po pierwsze należy pamiętać, że  główną przyczyną cellulitu mogą być …hormony! Dlatego, jeżeli uważasz, że Twój cellulit jest wyjątkowo problematyczny w Twoim przypadku, to radzimy udać się do lekarza w celu określenia poziomu hormonów organizmie.

W porównaniu do innych produktów spożywczych mleko posiada stosunkowo mało nasyconych kwasów tłuszczowych. Większe ilości tych kwasów zawiera przetworzona żywność i tłuste mięso. Do powstania cellulitu znacznie bardziej przyczyniają się cukry proste oraz spożywanie soli w dużej ilości. To znaczy, że aby mieć piękne ciało podstawą jest niestety ograniczenie spożywanych przez nas cukrów. W walce o szczupłe ciało skutecznie pomogą nam warzywa i owoce, które mają duże ilości flawonoidów. Podstawą jest także regularne uzupełnianie płynów w ciągu dnia (około 30 ml na każdy kilogram masy ciała).

Warto zauważyć, że dwie szklanki mleka pokrywają około 60% dziennego zapotrzebowania na wapń w naszym organizmie. Więc rezygnując z jego dodatku w kawie, zwróćmy uwagę czy dostarczamy wystarczającą jego ilość w innej postaci? Mogą to być na przykład:

 • szproty,
 • sardynki w oleju,
 • ser żółty,
 • ser parmezan,
 • ser żółty,
 • chudy jogurt,
 • suszone figi,
 • orzechy laskowe,
 • migdały,
 • gotowany szpinak,
 • brokuły,
 • jarmuż.

halo anty cellulit krem

Dr. Nona poleca

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy mleko w kawie może być odpowiedzialne za nasz cellulit. Jednak wiadomo na pewno, że prawidłowo zbilansowana dieta niewątpliwie pomoże w walce z cellulitem. Dodatkowo sprawi, że będziemy czuli się dobrze i komfortowo ze swoim ciałem. Warto jednak wspomóc dietę zewnętrznymi środkami antycellulitowymi na przykład kremami i domowymi mieszankami. Polecamy produkt dedykowany do zwalczania nadmiaru tłuszczyku  HALO ANTI-CELLULIT KREM.

„cellulit w płynie”, Ty też go pijesz?

Cienie pod oczami

„cellulit w płynie”, Ty też go pijesz?

Maseczka z pomarańczy

Nowszy wpis