sklep Dr Nona

Alergikiem być...

dmuchawiec… nie jest łatwo, szczególnie w okresie wzmożonego pylenia drzew i traw. Drogi oddechowe są szczególnie narażone na działanie alergenów. Coraz więcej osób cierpi na astmę oskrzelową, której podłożem może być uczulenie na pyłki lub inne lotne alergeny. Alergia pojawia się wtedy gdy układ odpornościowy nieprawidłowo reaguje na czynniki, które dla zdrowego organizmu są obojętne, lecz to nie jedyny powód jej występowania.

Układ oddechowy łączy nasz organizm ze światem zewnętrznym. Wdychane powietrze zawiera niestety, oprócz potrzebnego nam tlenu także wiele czynników drażniących i chorobotwórczych w postaci materii nieożywionej lub drobnoustrojów takich jak bakterie, grzyby, pyłki, wirusy.

Ludzki organizm jest przystosowany do istnienia czynników, które mogą być dla niego szkodliwe, jednak coraz liczniejsze efekty działalności cywilizacyjnej człowieka oraz zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu sprawiają, że bariery ochronne załamują się. Gdy ochrona organizmu upada, pojawiają się choroby, między innymi alergie.

Za wzrost liczby zachorowań na alergię odpowiadają zanieczyszczenia środowiska. Alergenami mogą być pyłki traw , drzew, żywność, sierść zwierząt, puch, kosmetyki, leki, metale, kurz. Mimo, iż liczba substancji mogących uczulać jest naprawdę duża to praktycznie 70 procent przypadków alergii stanowią pyłki roślin.

Alergeny wziewne , do których należą m.i.n pyłki roślin, naskórek i sierść zwierząt, odzież wełniana czy też zarodniki grzybów pleśniowych powodują wystąpienie alergicznej dychawicy oskrzelowej. Jej objawami są napadowy kaszel po wysiłku fizycznym, nie będący związany z chorobą układu oddechowego, łatwe męczenie się nawet przy znikomym wysiłku, katar nasilający się zwłaszcza podczas pobytu na łonie natury, wysypki skórne, zaczerwienione i spuchnięte oczy.

W sezonie, kiedy pylą drzewa i trawy wiele osób ma objawy podobne do tych, które występują podczas zakażenia górnych dróg oddechowych. Świadczą one o katarze siennym. Ważne jest, by w przypadku wystąpienia reakcji alergicznych, zwłaszcza po raz pierwszy, nie podejmować pochopnych decyzji terapeutycznych, które będą ustosunkowywać nasz organizm do leczenia chorób zakaźnych, a a do takich alergia nie należy.

Choroby układu oddechowego mogą mieć ostry przebieg, a ich początek jest zazwyczaj nagły. Stan chorego pogarsza się szybko, dochodzi do zaburzeń czynności układu oddechowego. Na szczęście choroby układu oddechowego trwają zazwyczaj krótko i są wyleczalne. Mowa o przypadłościach takich jak wirusowe, bakteryjne zakażenie dróg oddechowych, napady astmy oskrzelowej, samoistna odma płuc.

Nieleczona alergia może być groźna dla zdrowia i życia. Alergiczny obrzęk krtani może zakończyć się uduszeniem, nieleczony katar sienny jest przyczyną zapalenia zatok oraz ucha środkowego, co w efekcie może spowodować utratę słuchu.

Gdy objawy alergii zaostrzają się radzimy pić łyżkę Płynu do płukania jamy ustnej Dr. Nona 2 do 3 razy dziennie. Kojąco będzie wpływać na alergików także Herbata Gonseen Dr. Nona, którą należy pić dwa razy dziennie, po jednej szklance (jedna saszetka herbaty na litr wody). W złagodzeniu swędzenia i pieczenia skóry pomoże nakładanie Kompresów z wód Morza Martwego Dr. Nona, które należy stosować raz dziennie jak opatrunek. Przed ich nałożeniem najlepiej jest przemyć ciało wacikiem nasączonym Płynem do płukania jamy ustnej Dr. Nona.

primi sui motori con e-max