sklep Dr Nona

Uczymy się zapobiegać chorobom przyzębia

Płyn do płukania jamy ustnej Dr NonaUśmiech jest wizytówką człowieka. Dbamy o niego prostując i wybielając zęby. Nie skupiamy się jednak na zapobieganiu tak ważnym dolegliwościom jak choroby przyzębia, na które cierpi aż 80% Polaków.

Większość z nas nie przejmuje się, gdy nagle spuchnie mu dziąsło. To błąd, gdyż tego typu ból może być pierwszym objawem choroby przyzębia, która dotyka dziąsła, włókna kolagegenowe ozębnej, a nawet szczęki i żuchwy. Chorobę wywołują bakterie zgromadzone wokół zęba, zdolne nawet do zniszczenia kości. Mogą się one rozprzestrzeniać po całym ciele, przyczyniając się do powstawania innych schorzeń.

Choroby przyzębia z reguły bywają późno zdiagnozowane. Pacjenci do stomatologa trafiają zazwyczaj wtedy, gdy ich dziąsła krwawią, zwłaszcza podczas szczotkowania i jedzenia pokarmów. Idealnym środowiskiem do rozwoju tego rodzaju bakterii jest płytka zębowa i kamień nazębny. W celu jego zniwelowania stosuje się tzw. skaling, polegający na systematycznym używaniu płynów dezynfekujących do płukania jamy ustnej. W przypadku rozwinięcia się paradontozy taki zabieg może nie wystarczyć. W tym wypadku lekarze specjaliści zalecają kiretaż, czyli łyżeczkowanie kieszonek dziąsłowych z zainfekowanego nabłonka.

W zaawansowanych przypadkach choroba będzie wymagała interwencji chirurgicznej i wyczyszczenia kości. Dodatkowo stosuje się leczenie farmakologiczne antybiotykami. Warunkiem poprawy w leczeniu jest samodyscyplina pacjenta - systematyczne dbanie o higienę jamy ustnej, regularne kontrole u stomatologa i likwidacja kamienia nazębnego.

Choroby przyzębia objawiają się dość późno, dlatego ważna jest ich profilaktyka. Jeżeli zaniedbujemy codzienną higienę jamy ustnej możemy liczyć się przykrymi konsekwencjami - recesją dziąsła, rozchwianiem zębów, aż po konieczność ich usunięcia.

Dr.Nona woli zapobiegać niż leczyć, dlatego do codziennej pielęgnacji jamy ustnej poleca Płyn do płukania jamy ustnej Dr.Nona, który leczy choroby jamy ustnej a także ma korzystny wpływ na mikroflorę układu pokarmowego.


 

primi sui motori con e-max