Woda kokosowa identyczna jak ludzkie osocze

Woda kokosowa, niepozorny element kokosu, okazuje się być nazywana najzdrowszym napojem świata. Dowiedz się, jakie właściwości ma woda kokosowa. 

Kokos to owoc palmy kokosowej, on sam jest pestką. Wierzchnia, twarda warstwa ma chronić cenne wnętrze. Woda kokosowa do momentu otwarcia samego kokosa jest sterylna – fakt ten zawdzięczamy wielokrotnej filtracji wody na drodze od gleby, przez palmę, aż do samego kokosu. Ważne fakty na temat wody kokosowej:

 1. Jest najlepszym izotonikiem – nawadnia lepiej, dzięki dużo większej zawartości potasu niż ma to miejsce w normalnych napojach energetycznych.
 2. Woda kokosowa zawiera mniej sodu niż typowe napoje dla sportowców.
 3. Woda kokosowa to źródło znacznie mniejszej ilości tłuszczu niż mleko.
 4. Woda kokosowa ma mniej kalorii niż sok pomarańczowy!
 5. Jej picie wspomaga serce i układ krążenia, nadaje się również do przemywania twarzy.
 6. Może służyć maluszkom – jest lepsza niż zastępcze mleko do karmienia, ponieważ zawiera kwas laurynowy występujący w naturalnym pokarmie.
 7. Jest bogata w witaminę C oraz witaminy z grupy B.
 8. Zawiera również proteiny, wapń, żelazo, magnez, potas i cynk.
 9. Znane są jej właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne.
 10. Jej picie opóźnia proces starzenia się skóry, a to dzięki zawartości kinetyny.
 11. Nie zawiera laktozy!
 12. Picie wody kokosowej przyspiesza przemianę materii i tym samym wspiera odchudzanie.

Ciekawostką jest fakt, iż woda kokosowa ma praktycznie taki sam skład, jak ludzkie osocze. Fakt ten ludzkość zna od wielu lat, co potwierdza przypadek żołnierzy z II Wojny Światowej, którzy zostali ranni w czasie walk na Pacyfiku. Ich życie uratowało przetaczanie wody kokosowej zamiast krwi. Do dziś takie zabiegi stosuje się w krajach trzeciego świata.

Podobnym do ludzkiego organizmu składem jest składnik produktów Dr Nona – kompleks bioorganomineralny. Dzięki wyciągu białkowemu DN1 uzyskuje się efekt wzmocnienia komórek oraz przekształcenia komórek martwych w odżywcze aminokwasy. Dostarczanie tego związku przez skórę (miejscowo lub w całe ciało), a także wewnętrznie (przez suplementy diety) sprawia, że działanie odżywcze jest odczuwalne również wewnątrz! Technologii Dr Nona, chronionej patentem, nie podrobiła dotąd żadna inna firma.

Woda kokosowa identyczna jak ludzkie osocze

Grupa krwi i dieta

Woda kokosowa identyczna jak ludzkie osocze

Tajemnice lipy i sosny – jak działają na nasz organizm?

Nowszy wpis