Mleko kokosowe – kosmetyczne zastosowanie

Moda na kokos trwa! Olej kokosowy w najbardziej naturalnej, czyli nierafinowanej postaci, staje się powoli jednym z bardziej poszukiwanych produktów. Tym razem sprawdzamy, jak uzyskać mleko kokosowe i co ono właściwie daje naszej skórze.
Mleko kokosowe można zakupić w postaci gotowego produktu w sklepach ze zdrową żywnością. Jak w przypadku każdego takiego produktu, konieczne jest zwrócenie uwagi na skład. Zasada: im krótszy skład, tym bardziej naturalny produkt, również w tym przypadku będzie miała zastosowanie. Jeżeli jednak chcemy zrobić mleko kokosowe samodzielnie dobrą wiadomością będzie fakt, że nie jest to takie trudne!

Przepis na domowe mleko kokosowe: miąższ kokosowy lub wiórki kokosowe miksujemy z wodą i przecedzamy (najlepiej przez zwykłą pieluszkę tetrową). Uzyskany płyn jest mlekiem, z którego możemy korzystać w ciągu kolejnych 2-3 dni. W zależności od ilości użytej wody, mleczko kokosowe będzie zawierało od 15% do 25% tłuszczu.

Podobnie jak inne pochodne kokosu, również mleko ma bogaty skład. Znajdziemy w nim wapń, magnez, potas, żelazo, a także witaminy, minerały, przeciwulteniacze i błonnik.

Domowe sposoby na wykorzystanie mleczka kokosowego

1. Żel do mycia ciała i szampon

Do wykonania żelu i szamponu będzie potrzebne: 1/4 szklanki mleka kokosowego, 1/3 szklanki mydła z oliwy z oliwek w płynie i kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Wszystkie składniki wystarczy przelać do butelki i zakręcić, a przed każdym użyciem warto pamiętać o wstrząśnięciu (kosmetyk może się rozwarstwiać). Miksturę można stosować na ciało jako żel, a także na włosy jako szampon!

2. Mleczko do kąpieli

Fanki kąpieli w wannie powinny być zachwycone. 1/szklanki płatków owsianych, półtorej szklanki mleka kokosowego i 1 łyżkę miodu miksujemy, a mieszankę wlewamy do wanny z wodą. Kąpiel z takim dodatkiem to efekt domowego spa i niewiarygodnego wręcz nawilżenia skóry.

3. Peeling do ciała

Przygotuj pół szklanki cukru brązowego, pół szklanki mleczka kokosowego i 1 łyżkę stołową oleju kokosowego (więcej na temat: Olej kokosowy – właściwości). W pierwszej kolejności łączymy mleko kokosowe z cukrem, a dopiero na końcu dodajemy olej. Tak przygotowany peeling możemy stosować na całe ciało nanosząc z jednoczesnym masażem. Po użyciu spłukać ciepłą wodą.

Dowiedz się więcej:

  1. Mąka kokosowa
  2. Woda kokosowa identyczna jak ludzkie osocze

Mleko kokosowe – kosmetyczne zastosowanie

Herbata Gonseen – skład i właściwości

Mleko kokosowe – kosmetyczne zastosowanie

Amarantus – szarłat wyniosły

Nowszy wpis