Kosmetyki pielęgnacyjne wyzwaniem dla pH skóry

cream-194126_640

PH skóry człowieka to czynnik warunkujący skuteczną ochronę przed bakteriami oraz chorobami wywołanymi różnorodnymi wirusami. Prawidłowe pH wynosi 3,5-5,5 przy czym przekroczenie jego maksymalnej wartości zwiększa ryzyko wystąpienia zakażeń o podłożu bakteryjnym.

Skóra jest wówczas mniej odporna na działanie czynników atmosferycznych typu promieniowanie uv czy zanieczyszczenia powietrza. Odczyn skóry zmienia się również pod wpływem stałego kontaktu z środkami czyszczącymi, dlatego bardzo ważne przy dokonywaniu zakupów jest dokładne czytanie składu wybieranych produktów.

Wyzwaniem dla pH są ponadto kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy. Dobrym wyjściem jest w tym wypadku stosowanie toniku zakwaszającego skórę, który zapewniając prawidłowy poziom pH wytworzy prawidłową barierę ochronną. Składnik o działaniu przywracającym równowagę kwasowo-zasadową skóry to podstawa w mleczku oczyszczającym do twarzy Dr Nona. Jest to kosmetyk, który spełnia funkcje oczyszczające, a przy tym zmiękcza i odżywia skórę, dzięki czemu zachowuje ona jędrność i świeży wygląd.

Jest to ważne działanie, gdyż skóra to najrozleglejszy narząd ludzkiego ciała spełniający dla niego wiele istotnych funkcji. Czynnikami, które wspomogą proces budowy jej bariery ochronnej jest kwas mlekowy, wolne nienasycone kwasy tłuszczowe, naturalna flora bakteryjna oraz prawidłowe nawilżenie. Jeżeli mamy do czynienia z sytuacją, gdy z naskórka odparowuje większa ilość wody niż ta, która dociera do głębokich warstw skóry, dochodzi do przesuszenia płaszcza ochronnego ciała człowieka i w rezultacie powstawania podrażnień lub jego pękania, co otwiera drogę do wnikania w głąb bakterii i drobnoustrojów. Niski poziom wilgoci powoduje zakłócenia w spełnianiu właściwych dla niej funkcji, prowadzi do degeneracji struktur elastynowych i kolagenowych, czego rezultatem jest utrata jędrności naskórka i wzrostu tempa starzenia się skóry.

W celu przeciwdziałania tym zmianom należy stosować prawidłowo dobrane kosmetyki, które uchronią naskórek przed utratą wody, przywracając naturalny mechanizm nawilżania. Balsam tonizujący Dr Nona zapewnia regenerację skóry i stymulację procesu jej odnowy. Chroni ją i odżywia, dzięki czemu odzyskuje ona elastyczność i promienny wygląd. Produkt ten zalecany jest szczególnie dla osób, które borykają się z alergiami na znajdujące się w mydle składniki. Tradycyjne mydło zmienia odczyn skóry i powoduje naruszenie wspomnianej równowagi kwasowo-zasadowej. Może także spowodować podrażnienie skutkujące nieprzyjemnym uczuciem ściągania naskórka oraz jego swędzenia. W tego typu sytuacjach alternatywą mogą być syntetyczne środki myjące zawierające odczyn zbliżony do naturalnego pH skóry człowieka jak np. sól z Morza Martwego Dr Nona.

Bezpieczny poziom pH,czyli 5,5 to mieszanina lipidów, białek i potu nadająca ochronę całej powierzchni ciała przed środowiskiem zewnętrznym. Ma to szczególnie znaczenie w dzisiejszym świecie, gdy coraz częściej dochodzi o niebezpiecznych zanieczyszczeń powietrza, gleby bądź spożywanej przez ludzi wody. Wniosek ten powinien zatem skłaniać nas do wybierania kosmetyków, które uchronią nas przed działaniem tego rodzaju zanieczyszczeń.

Kosmetyki pielęgnacyjne wyzwaniem dla pH skóry

Dużo ruchu – dużo szczęścia!

Kosmetyki pielęgnacyjne wyzwaniem dla pH skóry

Dr Nona pomaga w walce z zimowym przesileniem

Nowszy wpis