Dr Nona pomaga w walce z zimowym przesileniem

Dr nona_przesilenie_zimowe

Dwa razy w roku, w momencie, gdy słońce góruje w zenicie mamy do czynienia z tzw. przesileniem zwiastującym zmiany zachodzące w naturze, przypominające o cykliczności tych wydarzeń.

Od kilkunastu dni towarzyszy nam śnieg, mróz i niska temperatura – kalendarzowa zima w pełni. Zauważyłaś, że od pewnego czasu towarzyszy Ci złe samopoczucie, odczuwasz silne zmęczenie, którego nawet dłuższy niż zazwyczaj sen nie jest w stanie wyeliminować? Czujesz ciągłe poddenerwowanie lub tracisz zapał do pracy? Uspokajamy – to nie oznaki choroby lecz zimowego przesilenia.

Jak radzić sobie z jego skutkami?

  1. Zadbaj o wystarczającą ilość snu. Sen to najlepsze lekarstwo na tego typu dolegliwości, dlatego warto zwiększyć jego liczbę do ok. 8 godzin. Może się jednak zdarzyć, że i taka ilość nie wystarczy, gdyż rano nadal towarzyszyć nam będzie brak energii i zły nastrój. Przyczyną tego stanu jest wówczas nie ilość, lecz jakość snu, która zależy od miejsca, w którym śpimy. Wygodny materac, przewietrzony pokój i ciepły koc wyeliminują ten problem oraz korzystnie wpłyną na nasz sen.
  2. W ciągu dnia pamiętajmy zaś o ruchu, bo nic tak nie poprawia humoru, jak zastrzyk endorfin uwalnianych w organizmie podczas aktywności fizycznej. Wykonywane trzy razy w tygodniu ćwiczenia poprawią krążenie krwi, które zadba o prawidłowe dotlenienie mózgu. Kwestia ta ma istotny wpływ na poziom energii oraz koncentracji w ciągu dnia.
  3. Zadbaj o zbilansowane posiłki. Zima to nie najlepszy czas na dietę, ponieważ w okresie tym organizm potrzebuje większej ilości energii, którą czerpie głównie z pożywienia. To, na ile będzie ona wartościowa zależy od spożywanych przez nas produktów. Powinniśmy wzbogacić swoje posiłki w warzywa i owoce. Jeżeli nie przepadamy za warzywami bądź cierpimy na alergie uniemożliwiające spożywanie owoców, sięgnijmy po naturalne suplementy diety. Dr Nona poleca kompleks witamin i minerałów dostępny w preparacie Okseen, które zapewnią nam niezbędną dzienną dawkę składników odżywczych.
  4. Silna bariera ochronna przed wirusami to kolejna z kluczowym kwestii w okresie zimowego przesilenia. Na rynku dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych do wzmocnienia naszej odporności. Sklep Dr Nona oferuje herbatę Gonseen prowadzącą do wzrostu zdolności obronnych komórek, samoregulacji ciała człowieka, poprawy działania układu krwionośnego, a także immunologicznego określanego mianem tarczy ochronnej przed wirusami.
  5. Choć za oknem mróz to zza chmur przedzierają się promienie słońca. Odsłońmy zatem rolety i zasłony i pozwólmy skórze korzystać z jego właściwości. Odpowiednie nasłonecznienie pomieszczenia, w którym spędzamy większą część dnia korzystnie wpłynie na nasz nastrój, szczególnie teraz, gdy dni są krótkie i a za oknem szybko robi się ciemno.

Zima to trudny czas dla całego naszego organizmu. O ile skórze ochronę można zapewnić przy udziale kremów i balsamów, o tyle osłabienie i przewlekłe zmęczenie wymagają połączenia kilku różnych działaniach. Jeśli poświęcimy swój czas i wypełnimy powyższe punkty będziemy wiedzieć, że zrobiliśmy wszystko, by zapobiec lub wyeliminować skutki przesilenia. Jednak jeżeli mimo podjęcia działań stan naszego zdrowia się nie poprawi, skonsultujmy się z lekarzem.

Dr Nona pomaga w walce z zimowym przesileniem

Kosmetyki pielęgnacyjne wyzwaniem dla pH skóry

Dr Nona pomaga w walce z zimowym przesileniem

Czytaj z płytki paznokcia

Nowszy wpis