Dr. Nona kontra łuszczyca

634438268361060590Łuszczyca to przewlekła choroba skóry, na którą cierpi ok 2-3% populacji. Po raz pierwszy napisano o niej półtora tysiąca lat temu. Jeszcze 150 lat temu uważana była za trąd, a cierpiących na nią ludzi izolowano od społeczeństwa. Tymczasem łuszczyca nie jest chorobą zaraźliwą, dlatego nie ma ryzyka zachorowania poprzez kontakt z chorym.

 

Nie istnieje jeden uniwersalny lek na tę przypadłość, można jedynie próbować opóźnić jej postępy. Wśród odmian tej choroby wymienić należy łuszczycę zwykłą, brodawkową, plackowatą, paznokci. Każda z nich wyróżnia się charakterystycznymi objawami – mogą to być krosty, pęcherzyki, plamy, czy srebrzyste łuski. Jest to dość uciążliwa choroba, przede wszystkim odbiera chorym pewność siebie i zaniża własną samoocenę. Wygląd skóry jest nieestetyczny, często wzbudza obrzydzenie innych ludzi i sprawia, że chory zaczyna się izolować.

Jak powstaje łuszczyca?
U zdrowego człowieka warstwa naskórka produkuje nowe komórki, których długość życia trwa ok. 30 dni, w tym czasie rozwijają się i wędrują na powierzchnię skóry, tam obumierają i w postaci złuszczonej skóry odpadają. U osoby dotkniętej łuszczycą proces ten zachodzi znacznie szybciej. Nadmiar złuszczonego naskórka gromadzi się na jej powierzchni tworząc plamy i krosty pokryte błyszczącymi łuskami. W zależności od postępu choroby mogą być koloru różowego, czerwonego aż po brunatne. Części ciała na których występują najczęściej to łokcie, kolana, okolice krzyża, pośladków, skórze stóp, dłoni oraz głowy.

Łuszczyca jest chorobą chroniczną skóry i najczęstszą jej przyczyną są predyspozycje genetyczne, jednak nie zawsze. Może być też zainicjowana przez m.in.:

  • infekcje (zwłaszcza streptokoki grupy A) urazy, fizyczne i emocjonalne
  • przeciążenia
  • podrażnienia skóry wywołane przez słońce, zadrapania, okaleczenia, blizny chirurgiczne
  • długotrwały ucisk np. zegarka lub ubrań syntetycznych, powodujących podrażniania skóry
  • okres dojrzewania płciowego (pokwitania) oraz okres przekwitania
  • leki: przeciwmalaryczne
  • beto-adreno-inhibitory,
  • węglan litu,
  • doustne środki antykoncepcyjne
  • długotrwałe nadużywanie alkoholu

Okazuje się, że nawet nadmierna higiena czy stosowanie nieodpowiednich kosmetyków mogą być przyczyną wystąpienia tego schorzenia.

Potyczki z łuszczycą w przypadku filozofii firmy Dr. Nona zaczynamy od dietoterapii. W ostrym stadium łuszczycy zaleca się 3-tygodniową dietę oczyszczającą – owocowo-warzywną. Jemy twaróg (ser), jarzyny, owoce, jagody, jako węglowodan stosujemy miód, pijemy sporo herbatki Gonseen.

Kuracja oczyszczająca wewn (ok. 3 miesiące):

  1. herbata Gonseen – 1 saszetkę zaparzyć w 0,5 litra wody, wypić do godz. 17.
  2. Faza 3 – 2 kapsułki do godz. 11:00
  3. Płyn do płukanai jamy ustnej – 5-6 razy dziennie po łyku
  4. Cleanseen – 3 kapsułki co drugi dzień przed snem
  5. Yamseen lub Newseen – 2 kapsułki przed snem

Jednocześnie stosować zewnętrzne:

  1. Sól do kąpieli Dr. Nona (najlepiej rumianek) – kąpiele 2 x tydzień. Temperatura wody 36,6 st C. W wannie rozpuścić 2 stołowe łyżki z opakowania. Podczas kąpieli zamknąć oczy i liczyć od 100 do 1 (100,99,98,…1). Kończymy kąpiel licząc jeden, dwa, trzy (głęboki wdech), cztery, pięć (otwieramy oczy). Zabieg ten odpręża i oczyszcza wątrobę.
  2. Szampon codziennego użycia do włosów oraz zamiast mydła do całego ciała
  3. Maseczka iłowa – nakładać na 15 min. na chore miejsca (2x tydzień przed kąpielą) Przy porażeniu owłosionej skóry głowy – również na skórę głowy.
    Krem odżywczy na noc – nakładać na chore miejsca na noc

Następnie (ok. 3-4 miesiące):

  1. Ravseen – 2 kapsułki 2 x dziennie
  2. Reumoseen – 1 kapsułka dziennie
  3. Dakseen – 1/2 płytki dziennie
  4. Herbata Gonseen – jw.
  5. Maseczka iłowa – jw. + zabiegi zewn.jw.

Zalecana dieta – trzytygodniowa Twaróg, warzywa, owoce, jagody, miód. Potrawy bez soli, nie zawierające białka. Płyny w ilości do 1 litra dziennie.

  1. Pierwsze śniadanie: 1 szklanka Gonseen, Sałatka ze świeżej kapusty, olej roślinny, marchew, jabłko. Drugie śniadanie:Duszone warzywa, szklanka soku.
  2. Obiad: Zupa jarzynowa z Soupseen, sałatka z warzyw, 100 g orzechów.
  3. Podwieczorek: Tarta marchew, buraki ćwikłowe, 1 szklanka Gonseen.
  4. Kolacja: Sałatka vinegrette, chleb z mąki z pełnego przemiału, 1 szklanka Gonseen.

Trwała remisja lub wyleczenie wymaga regularnego, dokładnego i dosyć długiego (4-6 miesięcy) stosowania preparatów firmy Dr. Nona.

Uwaga! Każdą terapię powinno się dostosować do indywidualnych potrzeb.

Dr. Nona kontra łuszczyca

Dr.Nona – pomoc w zwalczaniu trądziku

Dr. Nona kontra łuszczyca

Jak stosować herbatę Gonseen Dr. Nona? Recepty

Nowszy wpis