Body wrapping, co to jest?

bodywrappingBody wrapping

Szybki i tani sposób na ujędrnienie ciała, jak również optyczne wyszczuplenie sylwetki we własnym domowym zaciszu to tak zwany Body wrapping.

Słowo „wrapping” z języka angielskiego oznacza „zawijanie” i „opakowanie”, natomiast „body” oznacza „ciało”. Jak łatwo się domyślić, polski odpowiednik tego sformułowania brzmiałby mniej więcej: „zawijanie ciała”. Proces ten polega na nałożeniu na skórę wybranego kosmetyku. (np. balsamu do ciała, olejku, żelu, aktywnego serum modelującego brzuch i pośladki albo własnoręcznie przyrządzonej mieszanki), a następnie owinięciu ciała folią spożywczą (całego ciała lub jedynie wybranego fragmentu, np. ud czy brzucha).

 

Składniki

Tak więc do zabiegu potrzebne są jedynie 2 rzeczy:

  • przeźroczysta folia spożywcza
  • wybrany kosmetyk (np. krem antycellulitowy Dr Nony który znajdziesz tutaj, masło shea -> kliknij tutaj, czy dowolny inny kosmetyk)

Pamiętajmy o tym, że ze względu na rodzaj balsamu, pasty, olejku itp., którym posmarujemy ciało, nasz body wrapping może mieć działanie bardziej nawilżające, detoksykujące czy też ujędrniające. Konsystencja mieszanek nie powinna być zbyt płynna, gdyż będzie ściekać.

bodywrapping

Niektóre składniki jak cynamon, nasilają efekt rozgrzewający mieszanki do wrappingu i mogą przez to powodować zaczerwienienie. Jeśli poczujesz nieprzyjemne pieczenie czy dyskomfort, zmyj produkt i spróbuj alternatywnych balsamów czy kremów.

 

Jak wykonać zabieg?

Przed zabiegiem, skórę należy oczyścić (na przykład stosując peeling pod prysznicem). Na osuszoną skórę nakładamy wybrany kosmetyk i owijamy dokładnie dużą ilością folii spożywczej. Folia ma uciskać ciało, ale nie może się wrzynać oraz powodować dyskomfortu. Następnie nastawiamy budzik i przykrywamy się ciepłym kocykiem, na początek 30-45 minut, później nawet do godziny- nie dłużej. Po ściągnięciu folii spłukujemy kosmetyk pod prysznicem, używając samej letniej wody (bez mydła). Na koniec możemy użyć odrobiny kremu nawilżającego czy naturalnego olejku.

Wykonując zabieg na większej powierzchni ciała np. całe nogi, zaczynamy owijanie folią od miejsc najdalej oddalonych od serca. Na przykład od łydek w górę.

body wrapping

 

Działanie wrappingu

Pory skóry rozszerzają się pod wpływem ciepła, przez co substancje zawarte w kosmetykach łatwiej się wchłaniają, a lekki ucisk pobudza mikrokrążenie (przez co wchłanianie jest jeszcze bardziej efektywne). Wrapping ujędrnia i uelastycznia ciało, po serii zabiegów skóra jest wyraźnie napięta, a widoczność cellulitu się zmniejsza. Po użyciu mieszanki z dodatkiem miodu czy eukaliptusu możemy spodziewać się działania detoksykującego. Efektem jest dotleniona, świeża i promienista skóra, a także poprawa jej kolorytu. Optyczne zmniejszenie obwodu bioder, ud czy brzucha są widoczne po wykonaniu kilku/ kilkunastu zabiegach w odstępach 2-3 dniowych.

Warto do zabiegu wrappingu stosować aktywny tryb życia, odpowiednia dieta zmniejszy zatrzymywanie się wody w organizmie i pozytywnie wpłynie na kondycję skóry oraz ograniczy występowanie tkanki tłuszczowej.

 

Przeciwskazania

Zabiegu nie powinny wykonywać:

  • Kobiety w ciąży,
  • Osoby chorujące na miażdżycę,
  • Osoby zmagające się z pajączkami i żylakami,
  • Osoby, które mają problem z nerkami,
  • Osoby z dolegliwościami sercowymi, wysokim ciśnieniem,
  • Osoby po operacjach i w trakcie ostrych infekcji,

UWAGA! Przez 3 dni po zabiegu nie wolno korzystać z solarium i zażywać kąpieli słonecznych. Body wrapping najlepiej wykonywać dwa razy w tygodniu.

Do zabiegu, w zależności od potrzeb można wykorzystać kremy, balsamy itd. przeróżnego rodzaju. W zależności czego potrzebuje nasza skóra lub czego próbujemy się pozbyć ;)

Polecamy również balsam do ciała Solaris, maseczkę iłową oraz dynamiczny krem nawilżający.

Body wrapping, co to jest?

Do kiedy spożyć produkt?

Body wrapping, co to jest?

Fitmania, na czym polega?

Nowszy wpis